1. Czy płatności jakie Wnioskodawca otrzymał i otrzyma od Zamawiającego określone jako Raty I i Rata II stanowić będą u Wnioskodawcy pobrane wpłaty na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych, o których mowa jest w art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT co oznacza, że nie będą one zaliczane do przychodów Wnioskodawcy w momencie ich otrzymania? 2. Czy płatność
Stwierdzenie, czy dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika dla Zakładu w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie prewspółczynnika, należy uwzględniać równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazanych do Zakładu przez Gminę oraz stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupami dotyczącymi odwołanych wydarzeń oraz obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku.
Ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu umowy wykonywanej etapami.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, postępowanie Zakładu jest właściwe, tzn. czy powinien całą wartość sprzedanych biletów, tj. otrzymaną zapłatę oraz wartość sprzedanych biletów z wydłużonym terminem płatności uznawać za przychód okresu, w którym dokonano wydania biletów?
Czy w związku z otrzymaniem od Klientów wpłat na poczet dostaw towarów (asfaltu), które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy w momencie otrzymania tych wpłat?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym opłata za przechowanie winna być traktowana jako wpłata na poczet usługi świadczonej w przyszłych okresach sprawozdawczych i wykazywana dla celów podatku dochodowego jako przychód rozliczany w każdym miesiącu (w wysokości ustalonej proporcjonalnie do okresu, za jaki jest uiszczana), tj. w okresach sprawozdawczych, w jakich świadczona jest usługa
Czy Spółka prowadząca działalność w zakresie sprzedaży domów z prefabrykatów wraz z ich montażem w sytuacji, gdy wydanie domu jest traktowane jako wydanie towaru powinna rozpoznawać przychód w dacie wydania domu, a kwoty płaconych przez kontrahentów rat stanowią zaliczki na poczet ceny?
Czy w przedstawionej sytuacji dla ustalenia wielkości kosztów związanych z przychodami, które są wolne od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (dotacjami), należy zastosować art. 15 ust. 2 lub 2a, czy też wyłączyć z podatkowych kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatki w kwocie stanowiącej sumę dotacji uzyskanych w okresie sprawozdawczym?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym dla potrzeb ustalenia przychodu z tytułu wykonywanych usług winna stosować zasady wyrażone:
Bank Spółdzielczy wnioskiem z dnia 12 marca 2007 r. - L.dz. 277/2007, (data wpływu do tut. Urzędu 16.03.2007 r.) - w związku z zamiarem skorzystania z pomocy de minimis w ramach ulgi podatkowej na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. Nr
Jak należy rozumieć sformułowanie okres sprawozdawczy zawarte w art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Pytanie podatnika dotyczy rozliczania kosztów uzyskania przychodów związanych z przychodami z tytułu dostaw energii elektrycznej i cieplnej.
Pytanie podatnika dotyczy możliwości zarachowania kosztów do kosztów uzyskania przychodów roku podatkowego, w którym zostały poniesione, wobec faktu uzyskania przychodów podatkowych w następnym okresie sprawozdawczym stosownie do terminu płatności na fakturze. Z opisanego przez podatnika stanu faktycznego wynika, że przedmiotem działalności Spółki jest między innymi wywóz nieczystości stałych, za datę