Dotyczy określenia okresu w którym można odliczyć naliczony podatek VAT.
Powstanie przychodu w ostatnim dniu cyklu fakturowania z tytułu usług kurierskich zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o CIT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Prawidłowe wskazanie w zawiadomieniu ZAW-RD okresu opodatkowania ryczałtem.
Czy w okolicznościach przedstawionych powyżej, Wnioskodawca zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o CIT może dokonać korekty zmniejszającej przychód w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymał postanowienie z Prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec niewykrycia sprawców przestępstwa. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Skoro Wnioskodawca nie planuje zbycia udziałów w Spółce przejmującej przez co najmniej dwa lata i nie dokona takiego zbycia, to w odniesieniu do Dywidend Wnioskodawca nie utraci prawa do zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy CIT w związku z przerwaniem biegu dwuletniego okresu posiadania udziałów w kapitale Spółek zależnych, bowiem - w świetle wyżej przytoczonego stanowiska NSA - ciągłość
Moment rozpoznawania przychodów podatkowych i korespondujących kosztów podatkowych związanych ze sprzedażą usług dostawy paliwa gazowego w opisanych modelach rozliczeń z Klientami.
Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Ustalenia: - czy w przypadku wyboru Modelu pierwszego ustalania Wynagradzania, Wnioskodawca będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów wynikających z Faktury okresowej w dacie ujęcia tej faktury w swoich księgach rachunkowych jako kosztu innego niż bezpośrednio związanego z przychodami, tj. w dacie ujęcia tej faktury na dowolnym koncie księgowym, nawet, gdy wydatek ten podlega rozliczeniu
1. Czy X prawidłowo rozpoznaje moment osiągnięcia przychodów z tytułu częściowego wykonania usługi badań klinicznych w dniu przyjęcia częściowego wykonania usługi, a w przypadku zakończenia świadczenia tych usług w dniu zakończenia świadczenia tych usług, ustalanych każdorazowo w dniu finalnego zatwierdzenia poszczególnych zestawień, w oparciu o art. 12 ust. 3a ustawy o PDOP? (pytanie oznaczone we
Uznanie sprzedaży energii elektrycznej po Wynikowej Zerowej Cenie za nieodpłatną dostawę towarów oraz wskazanie właściwej podstawy opodatkowania nieodpłatnego przekazania energii elektrycznej.
W zakresie ustalenia, czy Spółka skutecznie wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT (czyli tzw. estońskim CIT) na podstawie zawiadomienia ZAW-RD złożonego w styczniu 2024 r. od dnia 1 stycznia 2024 r.
Czy w związku z realizowanymi transakcjami w podstawie opodatkowania z tytułu świadczenia usług, Spółka powinna wykazać jako dochód należne od właścicieli Platform wynagrodzenie, pomniejszone o kwotę Prowizji, przysługującą właścicielowi Platformy, na której udostępniono Utwory Spółki, z tytułu ich zakupu przez Użytkownika Czy moment powstania przychodu w Spółce w stosunku do transakcji będzie tożsamy
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z dostawą energii elektrycznej.
Wystawienie zbiorczej faktury korygującej w przypadku rozliczenia dodatkowych/podwyższonych kosztów świadczonych usług (przeprowadzania testów, przygotowywania dokumentacji podatkowych), - ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy wykazać podwyższenie ceny z tytułu rozliczenia dodatkowych kosztów świadczonych ww. usług, - wystawienie jednej faktury za dany miesiąc bez konieczności wystawiania
Czy w odniesieniu do subskrypcji miesięcznej, wielomiesięcznej, półrocznej, kwartalnej, rocznej, powyżej roku oraz niestandardowej Wnioskodawca może rozpoznać przychód podatkowy w miesięcznych okresach rozliczeniowych zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o CIT
Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.
Prawo do przenoszenia, wykazywania i rozliczania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Skutki podatkowe w podatku od gier hazardowych w przedmiocie rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także w kwestii określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania.
1) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, z tytułu używania Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% miesięcznych odpisów amortyzacyjnych obliczonych od Wartości Początkowej? 2) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, w związku z używaniem Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% poniesionych przez Spółkę Wydatków Eksploatacyjnych