Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
Skutki podatkowe i obowiązki z tytułu odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży nieruchomości.
Kary za przedwczesne rozwiązanie umowy - przychód z działalności gospodarczej.
Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).
Obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z zaliczką na zakup lokalu z powodu odstąpienia od umowy.
Z uwagi na okoliczność, że zamierzają Państwo odstąpić od przedwstępnej umowy sprzedaży, nie dojdzie do czynności opodatkowanej i w związku z brakiem bezpośredniego związku między otrzymaniem zaliczki a czynnością opodatkowaną, na podstawie powołanego wyżej art. 91 ust. 7d ustawy dojdzie do zmiany prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od towarów i usług, innych niż wymienione w ust
Obowiązek dokonania korekty (umniejszenia) podatku naliczonego odliczonego na podstawie otrzymanych faktur.
Zbycie nieruchomości nabytej w wyniku odstąpienia od umowy sprzedaży.
Umorzony przez Gminę czynsz za najem/dzierżawę stanowi podstawę opodatkowania świadczenia Gminy dla przedsiębiorców z tytułu najmu/dzierżawy.
nieuznanie odstąpienia od dochodzenia należności wynikających ze świadczonych usług najmu i dzierżawy za rabat obniżający podstawę opodatkowania i tym samym podatek należny w myśl art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, w związku z podjęciem przez Gminę Uchwały o odstąpieniu od dochodzenia należności wynikających ze świadczonych usług najmu i dzierżawy
Jednostronne odstąpienie od dochodzenia całości nieprzedawnionego roszczenia przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny spowodowało u Wnioskodawcy powstanie przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 tej ustawy. W rezultacie Wnioskodawca jest zobowiązany do opodatkowania takiego przychodu i wykazania go w zeznaniu
Powstanie przychodu z tytułu odstąpienia od odsetek bez zgody dłużnika
opodatkowanie należnej Wnioskodawcy kary umownej w przypadku skorzystania przez którąkolwiek ze stron z ustawowego albo umownego prawa odstąpienia od umowy przedwstępnej lub od umowy przyrzeczonej z przyczyn innych niż zawinione przez Wnioskodawcę.
opodatkowanie należnej Wnioskodawcy kary umownej z tytułu wyeliminowania z obrotu prawnego uzyskanych uprzednio przez Wnioskodawcę pozwoleń na budowę w przypadku odstąpienia przez którąkolwiek ze stron od umowy przedwstępnej albo od odstąpienia od przyrzeczonej warunkowej umowy sprzedaży.
Czy termin przedawnienia się roszczeń z notarialnej przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, w której występuje zabezpieczenie zadatkiem, albo termin uprawomocnienia się orzeczenia sądowego przyznającego prawo do zachowania zadatku, jest prawidłowym terminem uznania momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie podatnika zachowującego zadatek?
Zwrot towaru jest na ogół spowodowany jego złą jakością lub istnieniem ukrytych wad. W takiej sytuacji kupujący może m.in. odstąpić od umowy z żądaniem zwrotu wynagrodzenia lub żądać wymiany wadliwego towaru na nowy, pozbawiony wad. Choć elementem wspólnym obu tych sytuacji jest zwrot towaru, to skutki podatkowe i bilansowe istotnie różnią się od siebie.
Czy kwota umorzonych opłat stanowi przychód z innych źródeł skutkujący obowiązkiem wystawienia informacji o jego osiągnięciu na druku PIT-8C przez płatnika?
Czy z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji o zaniechaniu wdrażania systemu oprogramowania (w dacie podjęcia uchwały przez Zarząd) i spisania poniesionych wydatków w koszty księgowe, PGK będzie uprawniona do zaliczenia kosztów związanych z jego wdrażaniem do kosztów uzyskania przychodów?