Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
W zakresie ustalenia, czy w przypadku uiszczenia przez Spółkę objętą ryczałtem od dochodów spółek zgodnie z przepisami rozdziału 6b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ryczałtu od dochodu z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, o którym mowa w art. 28t ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, z opóźnieniem z przyczyn niezależnych od Spółki i w związku z tym powstaniem odsetek po stronie
Czy kwota zapłaconych przez Spółkę odsetek od zaległości podatkowych w trakcie funkcjonowania w ramach Ryczałtu, ujętych w wyniku finansowym netto przed wdrożeniem Ryczałtu, będzie stanowić dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Rząd przyjął projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. Według założeń projektodawców ma on się przyczynić do uproszczenia i unowocześnienia procedur podatkowych oraz uszczelnienia systemu poboru podatków. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2016 r.
w zakresie: 1. Czy koszty podatku akcyzowego zapłaconego w związku z decyzją czeskich organów podatkowych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT? 2. Czy ewentualne odsetki od zaległości podatkowej, jakie wynikałyby z czeskich przepisów podatkowych, o ile zostaną faktycznie zapłacone przez Spółkę, będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa, obniżona do 4% stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych. Z preferencyjnej stawki odsetek pracodawca może korzystać tylko przez 6 miesięcy od dnia upływu terminu na złożenie deklaracji.
Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych i składek ZUS od 9 października 2014 r. opłacają niższe odsetki od zaległości z tych tytułów. Odsetki w skali rocznej wynoszą od tej daty 8% (przed zmianą 10%), a obniżone 6% (przed zmianą 7,5%).
Podate od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia podatku należnego do zapłaty, korekty deklaracji VAT oraz obowiązku zapłacenia odsetek z tytułu zaległości podatkowych.
kwota umorzonych zaległości w podatku od nieruchomości stanowi dla Wnioskodawczyni przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast umorzone odsetki od zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości, nie stanowią dla Wnioskodawczyni przychodu z działalności gospodarczej. Przy czym umorzenie zaległości
Termin dokonania korekty podatku naliczonego w związku z otrzymaniem faktury korygującej dotyczącej czynności niepodlegającej opodatkowaniu.
W maju br. rozwiązaliśmy umowę o pracę z jednym z naszych pracowników. W czerwcu zorientowaliśmy się, że pracownik otrzymał za niskie wynagrodzenie za urlop, z którego korzystał w maju, i naliczyliśmy wyrównanie tego wynagrodzenia. Czy do wypłaty wyrównania musimy zastosować koszty uzyskania przychodów?
Czy w przypadku konieczności dokonania korekt deklaracji CIT-8 za lata 2009-2010, Spółka będzie zobowiązana do zapłacenia odsetek od powstałej zaległości podatkowej?
W jakim momencie Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy od kwot zatrzymanych tytułem odszkodowania i ewentualnie od jakiego czasu liczyć odsetki za zwłokę w płatności podatku dochodowego?
Spółka świadczyła usługi na rzecz innych podmiotów gospodarczych. Przez niedopatrzenie księgowej źle rozpoznano obowiązek podatkowy, w efekcie czego o miesiąc wcześniej opłaciliśmy podatek należny. Kontrola podatkowa, która została wszczęta po pół roku od tego zdarzenia, wykazała wskazane nieprawidłowości. Teraz urząd domaga się uregulowania odsetek od zaległości podatkowej, która faktycznie nie została
Polski parlament uchwalił już kolejną nowelizację Ordynacji podatkowej. Wprowadzane zmiany dotyczą m.in. składania przez podatników i płatników dokumentów elektronicznych, zasad sprawowania przez ministra ogólnego nadzoru w sprawach podatkowych, wysokości stawki odsetek za zwłokę, zasad udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych, możliwości zwrotu
Podatnik zapytuje czy ma obowiązek zapłaty odsetek za niezapłacony od dnia 1 maja 2004r. podatek VAT z tytułu usług pomocy prawnej świadczonych na zlecenie sądu.