Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy oraz obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu wraz z należnymi odsetkami.
Skutki podatkowe udzielania pożyczek - odsetki, opłata przygotowawcza, opłaty administracyjne, monit, odsetki karne.
Ustalenie czy wypłatę odsetek za czas opóźnienia należy kwalifikować jako zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 ust. 1 polsko-austriackiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy dla celów obliczenia prewspółczynnika dla zakładu budżetowego jako przychód wykonany zakładu należy uwzględniać: równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz wartość naliczonych, ale nieuzyskanych odsetek od nieterminowych płatności.
Zwolnienie z opodatkowania uzyskanego przychodu z tytułu wypłaconych odsetek ustawowych.
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu umorzenia odsetek karnych dla poręczyciela
Czy kwoty uzyskane w wyniku ugody z tytułu umorzenia odsetek umownych wraz z odsetkami od zadłużenia przeterminowanego stanowić będą przychód Wnioskodawczyni w rozumieniu art. 11 ust. 1 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak, to czy ten przychód będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód z umorzenia części należności z tytułu umowy kredytowej zaciągnięty przez małżonków powinien być podzielony i wykazany przez Bank w dwóch odrębnych informacjach PIT-8C wystawionych na każdego z małżonków odrębnie, a w przypadku nie dokonania korekty przez Bank, czy Wnioskodawczyni może dokonać opodatkowania tylko i wyłącznie 50% kwoty umorzenia?
1. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód z tytułu dodatkowych opłat związanych z windykacją przeterminowanych należności oraz odsetek karnych z tytułu zwłoki w realizacji zobowiązań przez Klienta?2. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód z tytułu opisanej powyżej prowizji z tytułu przedłużenia umowy pożyczki?3. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy
1. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód z tytułu dodatkowych opłat związanych z windykacją przeterminowanych należności oraz odsetek karnych z tytułu zwłoki w realizacji zobowiązań przez Klienta?2. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód z tytułu opisanej powyżej prowizji z tytułu przedłużenia umowy pożyczki?3. W jakiej dacie powstanie po stronie Wnioskodawcy
Zarówno wartość umorzonej części niespłaconej pożyczki, jak i wartość umorzonych odsetek od korzystania z kapitału jak również wartość umorzonych odsetek karnych stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Umorzenie naliczonych przez bank odsetek karnych od nieterminowej spłaty kredytu jest przysporzeniem skutkującym powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu. W związku z powyższym należy uznać, że wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni w następstwie umorzenia przez bank odsetek karnych doszło po stronie Wnioskodawczyni do powstania, podlegającego opodatkowaniu, przychodu z innych źródeł, o którym mowa
Czy wartość obrotu z tytułu usług udzielenia pożyczek na rzecz podmiotów powiązanych powinna zostać uznana za obrót uzyskany z tytułu transakcji pomocniczych w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy VAT, a w konsekwencji powinna być wyłączona z wartości obrotu służącego do wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, w świetle stanu prawnego obowiązującego od dnia 1 stycznia 2014 r.?
Czy wartość obrotu z tytułu usług udzielenia pożyczek na rzecz podmiotów powiązanych powinna zostać uznana za obrót uzyskany z tytułu czynności dokonywanych sporadycznie w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy VAT, a w konsekwencji powinna być wyłączona z wartości obrotu służącego do wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, w świetle stanu prawnego obowiązującego do dnia 31 grudnia 2013
zwolnienie od podatku opłat pobieranych od pożyczkobiorców w związku z udzieleniem pożyczki
Czy przekształcenie naliczonych, niezapłaconych odsetek na pożyczkę długoterminową można traktować jako operację tożsamą z zapłatą odsetek i w związku z tym podlegającą obowiązkowi pobrania i odprowadzenia podatku u źródła oraz zakwalifikować ww. odsetki jako koszty podatkowe bieżącego roku obrotowego?
Czy przy wyliczaniu współczynnika struktury sprzedaży dla ustalenia proporcji odliczenia podatku naliczonego VAT, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT), należy uwzględnić w obrotach Zainteresowanego otrzymane: 1) odsetki od udzielonych pożyczek, 2) odsetki od środków na rachunku bankowym i od lokat terminowych,3) odsetki od
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wskazania momentu uzyskania przychodów z tytułu:- opłaty za obsługę w domu,- opłaty przygotowawczej,- opłat związanych z windykacją przeterminowanych należności
Czy zapłacone odsetki w związku z rozłożeniem opłaty za przekształcenie na raty oraz odsetki od zapłaty raty po terminie ustalonym decyzją (ustawowe) będą stanowiły w dniu zapłaty koszt uzyskania przychodu dla celów podatkowych?
Czy zwolnienie ze spłaty naliczonych odsetek karnych tylko jednego współkredytobiorcy (Wnioskodawczyni) stanowi faktyczny Jej przychód i musi zapłacić podatek dochodowy, gdy spłatę owych odsetek karnych bank dochodzi od drugiego współkredytobiorcy solidarnego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
W którym momencie Spółka powinna rozpoznawać przychód podlegający opodatkowaniu odnośnie opisanych należności, tj. odsetek podstawowych oraz odsetek karnych? W którym momencie Spółka powinna rozpoznawać koszt uzyskania przychodów w przypadku zaciągnięcia przez nią pożyczki na warunkach analogicznych do wskazanych (w odniesieniu do odsetek podstawowych oraz odsetek karnych)?
Czy koszty Fundacji związane z realizacją projektu, sfinansowane przychodami uzyskiwanymi z tytułu zawartych umów pożyczek, w tym z odsetek umownych, karnych, prowizji i opłat, będą kosztami uzyskania przychodu?
Czy przychody Fundacji (Beneficjenta) z tytułu udzielonych pożyczek, w tym odsetki umowne i karne, prowizje, opłaty, które z mocy zawartej umowy zwiększają Fundusz Pożyczkowy, stanowią przychód podatkowy do opodatkowania podatkiem dochodowym w momencie ich otrzymania?