odprzedaż
Interpretacja
06.11.2014 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturach dokumentujących nabycie samochodów w celu dalszej odsprzedaży, ale wykorzystywanych do jazd testowych.

Interpretacja
06.11.2014 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży samochodów nabytych w celu dalszej odsprzedaży, ale wykorzystywanych do jazd testowych.

Interpretacja
18.01.2013 Podatki

Wnioskodawcy, którego przedmiotem działalności jest sprzedaż samochodów, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT w związku z art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. a) ustawy nowelizującej, przysługuje pełne prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturach zakupu przedmiotowych pojazdów. Przepis art. 3 ust. 1 ustawy nowelizującej nie ma bowiem w tym przypadku zastosowania.

Interpretacja
14.07.2010 Podatki

odsprzedaż towarów i usług przez Lidera projektu na rzecz współpartnerów projektu

Interpretacja
19.04.2010 Podatki

odsprzedaż usług przez Lidera projektu na rzecz współpartnera projektu w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej

Interpretacja
12.09.2008 Podatki

Czy Spółka jako podmiot, który nabywa wyroby akcyzowe zharmonizowane zwolnione z akcyzy ze względu na przeznaczenie może wystąpić z wnioskiem do naczelnika urzędu celnego o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenie akcyzowego (art. 44 ust. 1 i 2 ustawy o podatku akcyzowym)?

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy jako Zakład mogliśmy doliczyć do kwoty brutto podatek VAT do faktury obciążającej dzierżawcę za zużytą energię?

Interpretacja
30.05.2007 Podatki

Czy kosztem uzyskania przychodów jest cała kwota widniejąca na dokumencie zakupu, a przychodem cała wartość sprzedanego samochodu zaewidencjonowana ze stawką VAT zwolnioną i marżą opodatkowaną podatkiem VAT 22%, czy też kosztem uzyskania przychodów jest podatek od czynności cywilnoprawnej a przychodem marża?

Interpretacja
07.03.2007 Podatki

Czy uzyskany dochód ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych stanowi przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
29.08.2006 Podatki

czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając odpowiednio do przychodów finansowych opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób prawnych ( różnice kursowe dodatnie) oraz do kosztów uzyskania przychodów ( różnice kursowe ujemne) różnice kursowe, które powstają w związku z odsprzedażą do banków walut obcych zgromadzonych przez Spółkę na rachunkach walutowych, a które to waluty zostały uzyskane przez Spółkę

Interpretacja
25.07.2006 Podatki

jakie są zasady ustalania różnic kursowych od własnych środków lub wartości pieniężnych w walutach obcych,

Interpretacja
30.11.2005 Podatki

Czy w przypadku zakupu samochodu do dalszej odsprzedaży od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej na podstawie umowy kupna-sprzedaży, a nabywcą jest podatnik podatku od towarów i usług powstaje obowiązek podatkowy w podatku od czynnosci cywilnoprawnych w wysokości 2% ?

Interpretacja
11.05.2005 Podatki

Jaką zastosować podstawę i stawkę podatku VAT, w przypadku sprzedaży samochodu jako środka trwałego, wcześniej sprowadzonego z Niemiec i ujętego w chwili zakupu jako towar handlowy, zgodnie z prowadzoną działalnością tj. handlem samochodami używanymi, a następnie przyjętego do ewidencji środków trwałych firmy?

Interpretacja
30.11.2004 Podatki

Zakup nieruchomości w celu dalszej odsprzedaży przed upływem pięciu lat od daty nabycia przez osobę nieprowadzącą działalności gospodarczej, a sposób opodatkowania podatkiem dochodowym i podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
29.03.2004 Podatki

Czy kupno i odsprzedaż firmie zajmującej się recyklingiem tłuszczów przepracowanych z cukierni i piekarni podlega opodatkowaniu stawką 0% przy stosowaniu klasyfikacji wyrobu według grupowania w PKWIU 15.41.11-90.40 (zał. nr 2 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. VAT - poz. 6)?

Interpretacja
21.11.2003 Podatki

Czy podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług odsprzedaż samochodów osobowych, na podstawie § 67 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, oraz w jaki sposób należy rozliczyć podatek naliczony przy ich nabyciu?