Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia, czy otrzymane należności na pokrycie kosztów wysyłki stanowią przychód podlegający opodatkowaniu.
Czy w zakresie przekazanego obuwia Podatnikowi przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu poniesionych wydatków na ich nabycie; - czy przekazanie obuwia będzie dla Podatnika stanowiło przychód.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup odzieży i obuwia
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przekazywane kontrahentom egzemplarze produkowanego obuwia stanowią próbki oraz wskazania, czy w związku z ich przekazaniem kontrahentom wystąpi obowiązek naliczenia podatku należnego.
Czy w związku z zaistniałą sytuacją i podpisaną ugodą Spółka V ma prawo do korekty deklaracji VAT-7 za rok 2009 i 2010 w podatku należnym?
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie, konserwację oraz naprawę odzieży roboczej i obuwia roboczego.
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
Niedługo wyślemy delegację pracowniczą do reprezentowania naszej firmy na corocznych targach, które mają dla nas strategiczne znaczenie. W tym celu pracownicy otrzymali od firmy jednorazowo na własność odzież reprezentacyjną (kostiumy i garnitury w kolorze odpowiadającym logo firmy oraz buty) z przypiętym logo naszej firmy, które potem będą mogli usunąć. Koszt odzieży dla każdego z pracowników, zgodnie
Dla jakich rozmiarów obuwia należy przy sprzedaży stosować obniżoną 7% stawkę podatku VAT?
Płatnik prosi o interpretację zmiany w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczacej ekwiwalentów pieniężnych za pranie odzieży roboczej oraz za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego. Płatnik uważa, że świadczenia te, przekazane pracownikom zgodnie z normami prawa pracy i bhp, mieszczą sie w nowym zakresie zwolnienia dla " świdczeń rzeczowych i ekwiwalentów
Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?