działalność finansowa obrót papierami wartościowymi podatnik, obrót, współczynnik Struktury sprzedaży
Prawidłowość ustalania obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.
Czy słusznie Wnioskodawca uznał, że od dnia 1 stycznia 2013 r. będzie miał prawo skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców, w art. 113 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy zamiana nieruchomości w trybie art. 14 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami może być uznana w świetle przepisów ustawy o VAT za udzieloną kontrahentowi bonifikatę, powodującą obniżenie podstawy opodatkowania transakcji zamiany (art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług)?
w zakresie ustalenia obrotu z tytułu dostawy sprzętu komputerowego i świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych oraz zwolnienia od podatku świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych.
1) Czy dopuszczalne jest wystawienie jednej faktury korygującej po zakończeniu umowy leasingu zwiększającej lub zmniejszającej obrót z tytułu dostawy w leasingu finansowym, będący skutkiem zmiany wysokości stóp procentowych? 2) Czy w sytuacji kiedy podwyższenie wartości stanowiących podstawę opodatkowania dostawy w leasingu finansowym jest nową okolicznością, niemożliwą do przewidzenia w chwili wystawienia
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopłata z tytułu wyrównania utraconych wpływów wynikających z honorowania uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów w sytuacji, gdy cennik i ulgi uchwalane są przez radę miasta w drodze uchwały a wysokość dopłaty ustalana była w zależności od ilości pasażerów (biletów), którzy skorzystali z bezpłatnych i ulgowych przejazdów oraz kwoty zmniejszenia
Czy kwoty dotacji otrzymywane przez Miejski Zakład Komunikacyjny od miasta J(...), stanowią obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), i czy w związku z tym podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy obciążanie kontrahentów Wnioskodawcy kosztami faktoringu należy uznać za odpłatne świadczenie usług (refakturowanie)?Jeżeli tak, to czy przy refakturowaniu należy ustalać podatek według stawki 22% od całości kwoty należnej od kontrahenta, czy przy refakturowaniu należy stosować stawki podatku wynikające z faktury faktora, tj. stawkę 22% odnośnie do części wynagrodzenia faktora, która dotyczy prowizji
Czy obrót z tytułu wystawianych przez Wnioskodawcę not obciążeniowych (alokacja kosztów na współwłaścicieli) stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług stosownie do postanowień art. 5 ust. 1 ustawy (odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju) i jako taka czynność ma wpływ na limit obrotów uprawniający do zwolnienia z VAT?
Czy Podatniczka jest obowiązana do ewidencjonowania sprzedaży i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej od dnia 01 stycznia 2006r.?
Czy należy w deklaracji VAT 7 wykazywać obroty netto ze sprzedaży - czynsze za lokale mieszkalne jako zwolnione z podatku VAT i czy należy uwzględniać czynsz za lokale mieszkalne w strukturze sprzedaży do wyliczenia proporcji sprzedaży na 2004 rok ?.
Zapytanie dotyczy rozliczenia podatku naliczonego od poniesionych wydatków inwestycyjnych związanych z zakupem i remontem budynku w części odpowiadającej udziałowi powierzchni budynku przeznaczonej na działalność gospodarczą opodatkowaną, w powierzchni ogółem budynku.
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania samochodów osobowych z kierowcą, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 60.22.12-00.00. W związku z powyższym wystąpił z zapytaniem w sprawie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących w przypadku świadczenia takich usług?
Czy dotacje otrzymane z gminy przez Starostwo Powiatowe, mające na celu współfinansowanie budowy i remontów dróg publicznych będą wliczane do obrotu?