w zakresie ustalenia wysokości przychodu z tytułu objęcia akcji w Spółce A w zamian za wkład niepieniężny
zakresie skutków podatkowych objęcia akcji w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny
Skutki podatkowe objęcia warrantów subskrypcyjnych w ramach programu motywacyjnego
Skutki podatkowe objęcia akcji w wyniku realizacji prawa z warrantów subskrypcyjnych oraz opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia akcji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych kolejnego połączenia spółek.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółek.
Skutki podatkowe transakcji wymiany udziałów w sytuacji, gdy podjęta zostanie uchwała zgromadzenia wspólników dotycząca objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce kapitałowej a następnie kolejna dotycząca objęcia udziałów w tej spółce przez Partnera.
w zakresie ustalenia czy wniesienie wkładu niepieniężnego przez Wnioskodawcę w formie przedstawionej we wniosku przed 30 września 2015r. spowoduje po jego stronie powstanie przychodu z tytułu objęcia akcji SKA, czy w okresie do 30 września 2015r. Wnioskodawca będzie zobowiązany do wykazania jako przychód podlegający opodatkowaniu z tytułu udziału w SKA wyłącznie kwoty dywidendy z data podjęcia uchwały
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego.
Czy po nabyciu Akcji oraz Nowych Akcji Wnioskodawcy przez A, możliwość zaliczenia przez Wnioskodawcę odsetek od Finansowania udzielonego na rzecz Wnioskodawcy przez A do kosztów uzyskania przychodów będzie podlegała ograniczeniom, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku zbycia przez Wnioskodawcę udziałów lub akcji innowacyjnej spółki kapitałowej, w jaką Wnioskodawca dokonał wejścia inwestycyjnego zgodnie z zasadami Działania 3.1 - Inicjowanie Działalności Innowacyjnej Osi Priorytetowej 3 - Kapitał dla Innowacji Programu Operacyjnego, powstaje przychód w rozumieniu updop?- Czy wpływy ze zbycia udziałów w innowacyjnej spółce, w jaką dokonał wejścia
Czy mając na Uwadze przepisy Nowelizacji, z chwilą objęcia przez Wnioskodawcę akcji Spółki w zamian za wniesiony do Spółki wkład niepieniężny, Wnioskodawca stanie się akcjonariuszem w spółce będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych?Czy po stronie Wnioskodawcy nie Powstanie przychód w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę do Spółki wkładu niepieniężnego w innej postaci niż przedsiębiorstwo
Czy koszty związane z organizacją Programu i wypłatą środków pieniężnych z tego tytułu będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
1. Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym, w przypadku wniesienia wkładu niepieniężnego, w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część oraz alokowaniu części wartości wkładu na kapitał zapasowy, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód, zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w wysokości równej wartości nominalnej udziałów objętych
1. Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym, w przypadku wniesienia wkładu niepieniężnego, w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część oraz alokowaniu części wartości wkładu na kapitał zapasowy, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód, zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w wysokości równej wartości nominalnej udziałów objętych
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego na zakupie usług (opisanych w stanie faktycznym) związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem transakcji?
Ewentualne dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu uczestnictwa w Programie powinny być traktowane jako dochody z kapitałów pieniężnych i, o ile zapisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowią inaczej, powinny być opodatkowane w momencie zbycia akcji.
Czy w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego spółki akcyjnej Wnioskodawca winien wykazać koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 1e pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie sposobu opodatkowania dochodów z tytułu objęcia akcji w spółce z siedzibą w Luksemburgu w zamian za wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci akcji polskiej spółki kapitałowej.
Skutki podatkowe wniesienia w formie aportu obligacji do spółki komandytowo-akcyjnej powstałej z przekształcenia spółki będącej emitentem obligacji.
1. W jaki sposób powinien zostać ustalony dochód z tytułu wniesienia aportu stanowiący podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym? 2. Czy ustalona na dzień wniesienia wartość rynkowa aportu będzie miała wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym?
W jakiej wysokości Spółka będzie zobowiązana rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w przedstawionym stanie faktycznym?