Opodatkowanie podatkiem VAT świadczenia usług wstępu na Obiekt oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z Obiektem.
Opodatkowanie dzierżawy obiektów sportowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację zadania.
Uznanie odpłatnego udostępnienia Obiektów na rzecz Podmiotów zewnętrznych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku. Prawo do odliczenia części podatku naliczonego z tytułu wydatków inwestycyjnych poniesionych na budowę obiektów sportowych, według proporcji czasowej skalkulowanej dla Obiektu A i Obiektu B.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach dokumentujących poniesione wydatki w ramach zadania.
Brak możliwości odzyskania w całości lub części podatku VAT naliczonego związanego z realizacją zadania.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Możliwość korzystania ze sposobu określenia proporcji wymienionego w art. 86 ust. 2c pkt 2 ustawy (tzw. metody „czasowej”) przy określaniu wysokości prawa do odliczenia podatku zawartego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług dotyczących Nieruchomości (obiektu sportowego).
Uznanie odpłatnego udostępniania przez Gminę Obiektów zarządzanych przez CSiR na rzecz Podmiotów zewnętrznych za czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z opodatkowania. Prawo do odliczenia części podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych związanych z realizacją zadania według proporcji czasowej skalkulowanej dla Obiektów.
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na modernizację Sali sportowej przy zastosowaniu prewspółczynnika kalkulowanego w oparciu o metodę godzinową.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej przekazania Kart Dzieciom Pracowników, Współpracownikom, Dzieciom Współpracowników, Osobom towarzyszącym Pracowników oraz Współpracowników, których wartość potrącana jest z wynagrodzenia odpowiednio Pracowników lub Współpracowników.
Usługa polegającej na prowadzeniu zajęć sportowych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy. Natomiast Usługa polegająca na udostępnieniu obiektów sportowych nie może korzystać z ww. zwolnienia od podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT w związku z realizacją zadania. Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza czasowo-powierzchniowego od wydatków na realizację Inwestycji związanej z budową obiektu sportowego przy ZSP.
Gmina nie będzie miała możliwości odliczenia podatku VAT w odniesieniu do planowanej realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania polegającego na budowie ośrodka kultury i sportu .