Uznania Wnioskodawcy, za odrębnego podatnika podatku VAT w związku z wynajmowaną przez Wnioskodawcę i jego małżonkę nieruchomością, należącą do majątku wspólnego, a także przysługującego odrębnego limitu zwolnienia podmiotowego.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Opodatkowanie sprzedaży działek; brak obowiązku podatkowego w momencie otrzymania kaucji przez sprzedających; prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z zakupem działek
Uznanie obojga sprzedających nieruchomość za podatników; prawo do odliczenia podatku przez nabywcę
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zniesienia współwłasności nieruchomości.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości (w częściach jako poszczególne działki)
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości zabudowanej oraz zastosowani zwolnienia od podatku do czynności sprzedaży udziału w Nieruchomości zabudowanej.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości zabudowanej oraz zastosowanie zwolnienia od podatku do czynności sprzedaży udziału w Nieruchomości zabudowanej.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Zakres opodatkowania sprzedaży udziału we współwłasności nieruchomości oraz udokumentowania faktura tej czynności.
Planowana dostawa lokali mieszkalnych wraz ze związanymi z nimi udziałami w nieruchomości wspólnej, ewentualnie z prawem do wyłącznego korzystania z poszczególnych części wspólnych będzie miała charakter jednolitej transakcji, która jako całość powinna być opodatkowana na zasadach właściwych dla dostawy opisanych lokali mieszkalnych. Również planowana dostawa lokali mieszkalnych wraz z pomieszczeniami
Zwolnienie od podatku dostawy lokali mieszkalnych wraz z pomieszczeniami przynależnymi i odpowiednimi udziałami w nieruchomości wspólnej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy w wyniku zniesienia współwłasności nieruchomości brak uwzględnienia przy wzajemnych rozliczeniach nakładów poniesionych przez Współwłaściciela A na części nieruchomości użytkowanej przez niego spowoduje powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy
w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku z wymianą sterowania wind.
Skutki podatkowych planowanej sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz udziału w prawie wieczystego użytkowania gruntu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Czy opisany sposób zastosowania współczynnika dla wyliczenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wyodrębnionego z części nieruchomości wspólnej, nabytego w części w 1990, oraz w części w 2013 r.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wyodrębnionego z części nieruchomości wspólnej, nabytego w części w 1990, w 2008 oraz w 2013 r.
sposób ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
sposób ustalenia dochodu do opodatkowania Wspólnoty,- możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,