Interpretacje

Interpretacja
16.04.2015 Podatki

Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym w związku z naliczaniem odsetek od wierzytelności pożyczkowej?

Interpretacja
16.04.2015 Podatki

Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym w związku z naliczaniem odsetek od wierzytelności pożyczkowej?

Interpretacja
07.07.2014 Podatki

Podate od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.

Interpretacja
07.07.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia podatku należnego do zapłaty, korekty deklaracji VAT oraz obowiązku zapłacenia odsetek z tytułu zaległości podatkowych.

Interpretacja
24.10.2013 Podatki

Czy odsetki naliczone na podstawie zmienionych Umów Pożyczek, stanowić będą dla Spółki koszt uzyskania przychodu w pełnej wysokości zarówno w momencie zapłaty, jak i w momencie ich kapitalizacji, zgodnie z przepisami art. 16 ust 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 16 ust. 1 pkt 10?

Interpretacja
09.11.2012 Podatki

Czy w świetle przedstawionego stanowiska, naliczone i niewypłacone odsetki, umorzone przez Finansującego nie będą stanowić przychodu podatkowego Spółki?

Interpretacja
29.04.2011 Podatki

Czy odsetki od pożyczki spłacone wraz z pożyczką udzieloną przez wspólnika w ramach konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy w drodze objęcia nowych udziałów w kapitale zakładowym, stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
05.04.2011 Podatki

Czy w sytuacji, gdy z uwagi na małą kwotę odsetek bank nie ma obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od odsetek wypłaconych lub kapitalizowanych dziennie w odniesieniu do przedmiotowych lokat, wnioskodawczyni również nie będzie obowiązana do samodzielnego obliczenia i wpłaty podatku dochodowego z tytułu odsetek i zadeklarowania tego dochodu w ciągu roku, ani potem

Interpretacja
14.07.2009 Podatki

Czy kwota główna kredytu oraz kwota naliczonych odsetek, otrzymana od D w wyniku przejęcia przez Spółkę zobowiązania kredytowego D wobec Banku II, nie będzie stanowić dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy kwota wynagrodzenia za przejęcie długu stanowić będzie dla Spółki przychód do opodatkowania w momencie wykonania usługi w

Interpretacja
27.03.2009 Podatki

W którym momencie odsetki od ceny wykonania opcji oraz odsetki dodatkowe naliczane po okresie wygaśnięcia opcji będą stanowiły przychód podatkowy podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

Interpretacja
12.02.2009 Podatki

1. Obniżona stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych.2. Zasady wszczęcia postępowania podatkowego po zakończonej kontroli podatkowej.

Interpretacja
27.01.2009 Podatki

Czy odsetki od ww. pożyczek będą mogły zostać w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w sytuacji, gdy w pierwszej kolejności zostanie spłaconych część rat kapitałowych, a wraz z końcową ratą wszystkie odsetki naliczone od kolejnych rat i jednocześnie na dzień zapłaty odsetek, wartość zadłużenia spółki wobec podmiotów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy CIT nie przekroczy

Interpretacja
17.09.2008 Podatki

Czy prawidłowo odsetki od lokat i różnice kursowe z przewalutowania na złote zaliczone zostały do bieżących przychodów i kosztów?Czy odsetki od pożyczek naliczone na dzień oddania środków stanowią koszt wytworzenia zgodnie z art. 16g pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomimo iż wartość zadłużenia Spółki wobec udziałowców przekracza wartości zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61

Interpretacja
13.07.2007 Podatki

Czy niezapłacone lecz naliczone odsetki na dzień zakończenia inwestycji mogą, zgodnie z art. 16g ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, powiększyć wartość początkowa środka trwałego?

Interpretacja
15.05.2007 Podatki

Czy kapitalizacja odsetek skutkuje powstaniem obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
20.04.2007 Podatki

1.czy umorzenie odsetek od pożyczki nie powoduje powstania po stronie dłużnika (Spółki) przychodu podatkowego, określonego w art. 12 ustawy o pdop ?2.czy fakt wystąpienia pomiędzy stronami powiązania określonego w art. 11 ustawy o pdop nie ma znaczenia dla ewentualnego powstania po stronie dłużnika (Spółki) przychodu podatkowego ?

Interpretacja
02.04.2007 Podatki

Czy po oddaniu środka trwałego do używania, np. w dniu 28.02.2007 r. odsetki naliczone po tym dniu przez bank za dotychczasowy okres finansowania inwestycji i zapłacone przez Spółkę w dniu 30.04.2007 r. powinny: a) zwiększyć wartość środka trwałego w budowie-wartość początkową środka trwałego, ale nie w pełnej kwocie zapłaconej do banku, lecz obliczonej przez Spółkę proporcjonalnie do okresu finansowania

Interpretacja
30.03.2007 Podatki

Czy są zwolnienione z podatku dochodowego dochody Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z odsetek naliczonych z tytułu lokaty terminowej założonej ze środków pieniężnych uzyskanych z tytułu gospodarowania zasobami mieszkaniowymi i przeznaczonymi na cele utrzymania tych zasobów?.

Interpretacja
15.02.2007 Podatki

Czy odsetki za opóźnienie w zapłacie zobowiązania handlowego są kosztem uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty na rzecz U P H BV? Spółka nabyła czas reklamowy emitowany na antenie programów telewizyjnych od W TV BV. W TV BV została przejęta przez W TV II BV. Spółka nie uregulowała w terminie należności za czas reklamowy. Umowa z W TV BV nie określała zasad naliczania odsetek za opóźnienie w zapłacie

Interpretacja
08.02.2007 Podatki

Czy posiadając niepotwierdzone informacje o zgonie klienta Bank ma obowiązek pobierać podatek od środków zgromadzonych na jego rachunku i przesyłać informacje IFT?

Interpretacja
22.08.2006 Podatki

Pytanie dotyczy skutków podatkowych związanych z podwyższeniem kapitału akcyjnego spółki poprzez konwersję wierzytelności wraz z odsetkami na akcje w kapitale spółki.

Interpretacja
01.08.2006 Podatki

Czy w sytuacji, gdy decyzja jest na etapie rozpatrywania przez WSA w należy podjąć działania zmierzające do zapłaty podatku VAT?Podatnik nie chciałby pozostawać w zwłoce i płacić odsetek, gdyby okazało się że skarga nie zostanie załatwiona pozytywnie.

Interpretacja
19.06.2006 Podatki

Spółka wnosi o wyjaśnienie: 1) art. 16 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w kwestii sposobu ustalania wyniku na sprzedaży wierzytelności własnych, możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat z tego tytułu oraz sposobu wykazania tych strat w deklaracji podatkowej; 2) art. 12 ust. 4 pkt 2 w kwestii sposobu traktowania naliczonych odsetek w przypadku zbycia wierzytelności

Poprzednia Następna