Z okazji jubileuszu firmy zamierzamy wypłacić pracownikom wysokie nagrody pieniężne. Czy takie nagrody można wyłączyć z oskładkowania np. jako dodatkowe świadczenia niemające charakteru deputatu przyznawane na podstawie przepisów szczególnych?
Czy wydatki związane z wypłatą wybranym pracownikom Wnioskodawcy wynagrodzenia premiowego w postaci udziału w zysku netto Spółki z wypracowanego zysku netto za rok poprzedni na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki Wnioskodawcy?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku w związku z uzyskaniem przez Autoryzowanego Partnera prawa do Rabatu za animację aktywności sprzedażowej Autoryzowanego Partnera () oraz Rabatu związanego z działalnością marketingową prowadzoną przez Autoryzowanego Partnera ()
obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród pieniężnych osobom prowadzącym działalność gospodarczą, które będą nabywały towary objęte akcją promocyjną w ramach i na cele prowadzonej działalności gospodarczej
Czy jednorazowo otrzymana ww. nagroda korzysta ze zwolnienia podatkowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dot. opodatkowania wydawanych nagród pieniężnych (przelewanych na karty prepaid), nagród głównych w postaci voucherów oraz pobieranej kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Jak należy opodatkować nagrody przyznawane przez Burmistrza za wybitne osiągnięcia w działalności z zakresu sportu dla zawodnika, trenera, działacza?
Czy jako prowadzący działalność gospodarczą, Wnioskodawca nie musi już zaliczać tej nagrody do przychodów swojej firmy i dodatkowo płacić 19% podatek dochodowy?
Czy Wnioskodawca wypłacając w 2013 r. premie, bądź nagrody z zysku (wypracowanego w 2012 r.) wraz z należnymi składkami ZUS będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy świadczenia dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz swoich klientów w ramach akcji promocyjnych stanowią nagrody uzyskane w ramach sprzedaży premiowej w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji czy będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego, jeżeli jednorazowa wartość nagrody nie przekroczy 760 zł, a na Wnioskodawcy nie będzie ciążył
w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wartość nagród otrzymanych w związku z tą działalnością, stanowić będzie przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej tj. przychód ze źródła o którym mowa w art. 14 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. ust. 1 pkt 3 cytowanej ustawy, który winien być przez nich opodatkowany zgodnie z wybraną formą opodatkowania. Zatem Spółka w odniesieniu
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie uczestników programu motywacyjnego organizowanego przez Spółkę, związanych z otrzymaniem nagrody pieniężnej oraz ciążących na Spółce obowiązków informacyjnych
Spółka, jako podmiot wydający nagrody nie będzie zobowiązana do wystawienia uczestnikom programu motywacyjnego, będącym osobami fizycznymi, nieprowadzącymi działalności gospodarczej, którzy z tytułu uczestnictwa w programie otrzymali nagrody pieniężne lub rzeczowe informacji PIT-8C. Fakt, iż kompleksową obsługą programu zajmuje się Wnioskodawca, na podstawie stosownej umowy zawartej z Klientem (Zleceniodawcą
W jakim momencie Spółka uprawniona jest do uznania za koszty uzyskania przychodów wypłacone na rzecz pracowników nagrody roczne (zaliczki) wymienione w niniejszym wniosku?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconych pracownikom wypłat (nagród) z zysku netto
Przedmiotem interpretacji jest rozstrzygnięcie dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych, tj. pytań oznaczonych numerami 2, 4, 5 i 7. W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, oraz podatku od towarów i usług sprawa zostanie rozpatrzona odrębnie.
zakres skutków podatkowych w związku z otrzymaniem nagród przez Uczestników Nabywców w zorganizowanym przez Wnioskodawcę Programie lojalnościowym.
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać koszty uzyskania przychodów, w przypadku, gdy termin wypłaty lub postawienia do dyspozycji wynagrodzenia oraz innych świadczeń na rzecz pracowników nie wynika z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony lub gdy Spółka dokona wypłaty należności po terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego
Zakres zwolnienia z opodatkowania nagród pieniężnych o wartości nieprzekraczającej jednorazowo kwoty 760 zł związanych z uczestnictwem w programie lojalnościowym.
koszty uzyskania przychodów związane z wypłaconymi wynagrodzeniami dla pracowników na podstawie Uchwały Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w części dotyczącej podziału zysku
Czy kwota przeznaczona na premie dla pracowników wraz z należnymi od tych wypłat składkami ZUS korzysta ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych?