Brak rozpoznania importu towarów w momencie sprzedaży żelazostopów przez podmiot z Ukrainy oraz uznanie z tytułu ww. sprzedaży za podatnika w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT.
Czy należności wypłacane na rzecz Kontrahenta w związku z nabyciem usługi opisanej w stanie faktycznym są objęte zakresem art. 21 ust. 1 pkt 1 lub art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a tym samym Spółka (jako płatnik) jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła
Opodatkowanie transakcji nabycia sprzętu do ćwiczeń od firmy z Wielkiej Brytanii.
Wykazanie transakcji nabycia pojazdu jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru oraz możliwość odliczenia zapłaconego do urzędu celnego podatku VAT.
Czy nabywając Oprogramowanie i dokonując płatności za licencje użytkownika końcowego, Spółka zobowiązana jest do potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego od tych wypłat, zaś jego niepobranie uzależnione jest od pozyskania certyfikatu rezydencji podatkowej dostawcy Oprogramowania.
Czy wynagrodzenie za świadczenie Usługi inżynieryjnej nie stanowi należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a Ustawy o PDOP oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 Ustawy o PDOP, a w związku z tym Wnioskodawca nie ma obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od jego wypłaty?
Opodatkowanie podatkiem u źródła wypłat dokonywanych na rzecz zagranicznych podmiotów w związku z nabywanymi usługami zdalnej obsługi klientów i dealerów krajowych.
Wnioskodawczyni nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanej czynności, w zw. z czym kwota podatku uiszczona została nienależnie, a zatem w sprawie zgodnie z brzmieniem art. 72 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej wystąpiła nadpłata, o której stwierdzenie a w konsekwencji zwrot podatku Wnioskodawczyni może się ubiegać.
Umowy pożyczki nie będą podlegać opodatkowaniu pcc na podstawie art. 1 ust. 4 pkt 2 upcc, ponieważ jak wskazał Wnioskodawca środki pieniężne będące przedmiotem umowy pożyczki w chwili jej zawarcia będą znajdowały się poza terytorium RP oraz umowa ta zostanie zawarta poza terytorium RP
Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną
Prawo do odliczenia podatku naliczonego (stanowiącego podatek należny od dostawy, dla której podatnikiem będzie Spółka) wystąpi zamiesiąc, w którym powstanie obowiązek podatkowy, tj. za miesiąc podpisania protokołu odbioru instalacji i przekazania do eksploatacji głównemu użytkownikowi, przy uwzględnieniu zaliczek. Ponadto jeżeli8 w tym terminie Spółka nie dokonała/nie dokona odliczenia, zgodnie z
Podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu zakupu instrumentu muzycznego dostarczonego i zamontowanego przez firmę niemiecką w siedzibie Szkoły jest Wnioskodawca zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 oraz art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?
Czy Spółka prawidłowo określiła podmiot zobowiązany do rozliczenia transakcji?
W przedmiotowym wniosku Spółka wystąpiła o potwierdzenie własnego stanowiska, zgodnie z którym, w opisanym stanie faktycznym: 1) dokonując przemieszczenia towarów Spółki z Niemiec do polskiego składu konsygnacyjnego, Spółka zobowiązana jest rozpoznać obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów; 2) w przypadku nabycia towarów przez kontrahenta Spółki poprzez pobranie ich ze składu
Podatnik zwrócił się z zapytaniem : 1 / czy kwota nabycia to kwota zapłacona sprzedającemu,2/ czy kwota nabycia to wszystkie wydatki związane z nabyciem samochodu, czyli kwota zapłacona sprzedającemu, opłata za ubezpieczenie samochodu za granicą, opłaty rejestracyjne za granicą, podatek akcyzowy, opłaty w wydziale komunikacji w Polsce ( rejestracja, karta pojazdu, opłaty ewidencyjne), opłata skarbowa
Czy należność za nabycie od podmiotu zagranicznego programu komputerowego na potzreby własnej działalności bez praw do jego kopiowania i dystrybucji nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.