Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Uznanie, że Wnioskodawczyni nieprawidłowo rozliczyła podatek, od świadczonych usług budowlanych na nieruchomościach w Niemczech, w ramach procedury OSS.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, w przypadku świadczenia usług streamingowych oraz obowiązek wystawienia faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
obowiązek rejestracji Fundacji jako podatnika VAT i rozliczania podatku z tytułu importu usług nabywanych od podmiotów zagranicznych
Usługi produkcyjne będące przedmiotem umowy opodatkowane będą łącznie stawką podstawową określoną w art. 41 ust. 1 ustawy, tj. 22%, zaś miejscem ich świadczenia, zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy będzie terytorium kraju.
Czy obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu świadczenia usług w zakresie przygotowywania i zarządzania stroną internetową ciąży na kontrahentach będących podmiotami gospodarczymi zarejestrowanymi w krajach członkowskich Unii Europejskiej?
Podatnik (Studio Filmowe) posiada prawa autorskie do filmów i w ramach swojej działalności prowadzi sprzedaż licencji na ich wyświetlanie również za granicą. Wnioskodawca pyta czy w sytuacjach, w których licencje nabywają inne polskie podmioty (instytucje) i w imieniu organizatorów udostępniają film na jednorazowy lub kilkakrotny pokaz zagraniczny, miejsce świadczenia usługi sprzedaży licencji będzie
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami położonymi na terytorium Polski świadczonych na rzecz obywateli Unii Europejskiej
Podatnik świadczy usługi w zakresie tworzenia i sprzedaży oprogramowania komputerowego za pośrednictwem internetu kontrahentom zagranicznym (podmioty ze Wspólnoty Europejskiej oraz z państw trzecich). Sprzedaż oprogramowania odbywa się na podstawie umowy z firmą ze Wspólnoty, która poprzez swój portal internetowy sprzedaje oprogramowanie różnych producentów. Ponadto podatnik sprzedaje oprogramowanie
Czy zakup, od norweskiej firmy, licencji na używanie programu komputerowego do własnych potrzeb, za którą użytkownik obowiązany jest zapłacić jednorazową opłatę z tytułu uruchomienia programu, roczne opłaty za użytkowanie programu oraz kompensatę z tytułu różnicy kursu USD w stosunku do NOK stanowi import usług, który podlega opodatkowaniu na terytorium Polski i powinien być udokumentowany fakturami
Spółka zamierza dokonać sprzedaży nadwyżki uprawnień do emisji gazów cieplarnianych przydzielonych przedsiębiorcom. Uprawnienie przydzielane są z uwzględnieniem poszczególnych okresów rozliczeniowych. Nabywcą praw będzie podatnik mający siedzibę na terytorium Wspólnoty, ale w kraju innym niż Rzeczypospolita Polska.
Podany we wniosku stan faktyczny jest następujący: Spółka chce zakupić towary z firmy, której siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, następnie odsprzedać je do kraju członkowskiego UE. Aby ułatwić transakcje i zmniejszyć koszty transportu towary te zostaną przesłane bezpośrednio z USA do kraju odbiorcy, Finlandii, z pominięciem Polski. Dokumentem potwierdzającym zakup towarów będzie
Gdzie jest miejsce świadczenia usług remontowo-budowlanych wykonywanych przez firmę polską na rzecz firmy francuskiej na nieruchomości znajdującej się na terytorium Francji?
Wniosek dotyczy braku możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku od wartości dodanej, naliczonego na fakturze dokumentującej usługę holowania wykonaną na terytorium Niemiec, wystawionej przez firmę niemiecką.
Czy Spółka winna określić miejsce świadczenia przedmiotowych usług zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o VAT czy też usługę tę należy potraktować jako swego rodzaju prawo - art. 27 ust. 1 ustawy o VAT, której miejsce świadczenia jest tam gdzie nabywca usługi posiada siedzibę?
Określenie miejsca świadczenia dla przedmiotowych usług oraz podmiotu obowiązanego do zapłaty podatku VAT.
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług prowizji za wykonanie usługi polegającej na pośrednictwie w sprzedaży produktów brytyjskiego kontrahenta.
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa polegające na wyszukiwaniu klientów dla niemieckiego kontrahenta, który posiada numer identyfikacyjny nadany w Niemczech. Zdaniem pytającego czynności te winny podlegać opodatkowaniu w Niemczech na mocy par. 4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia MIn. Fin. z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr97, poz. 970)
Spółka wnioskuje w sprawie poprawności rozliczenia zdarzenia gospodarczego polegającego na zakupie wierzytelności.
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa w sprzedaży towarów na terytorium Polski na rzecz kontrahenta z Austrii. Czy otrzymana, zgodnie z umową, premia pieniężna podlega opodatkowaniu podatkiem od wartosci dodanej w Austrii w przypadku gdy kontrahent jest zarejestrowany na potrzeby VAT UE ?
Czy usługa architektoniczna wykonana na rzecz kontrahenta z Norwegii podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce?
Jakie jest miejsce opodatkowania i stawka podatku VAT dla usług pośrednictwa handlowego polegających na wyszukiwaniu kontrahentów na terytorium Polski, w przypadku gdy nabywcą tych usług jest podmiot z poza obszaru wspólnoty tj. USA?
Podatnik pyta czy w przypadku gdy zleceniodawcą holowania uszkodzonego pojazdu na odcinku: okolice Berlina (miejsce awarii) - Opole (miejsce docelowe) jest przedsiębiorca z Niemiec, będący podatnikiem VAT-UE tam zarejestrowanym, który podaje dla celów tej czynności numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby VAT na terytorium Niemiec, transakcja podlega podatkowi VAT w Polsce.