Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży wydrukowanych książek w ramach A, na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 36 załącznika do Rozporządzenia, podczas gdy w odniesieniu do pozostałej sprzedaży wysyłkowej Wnioskodawca prowadzi ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących, dobrowolnie z niego rezygnując.
Czy w przypadku gdy blisko 100% przychodów pochodzi ze sprzedaży cyfrowych wersji książek prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W przypadku podatnika, którego działalność zarobkowa jest związana z korzystaniem z praw autorskich (rozporządzaniem takimi prawami) - a przy tym nie jest wykonywana w sposób właściwy dla działalności gospodarczej - uzyskane z tego tytułu przychody należy kwalifikować do źródła przychodów z praw majątkowych, o którym mowa w art. 18 ustawy o PIT.
Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy dla sprzedaży Kursów języka angielskiego online na Portalach internetowych.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.11.1.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.11.30.0.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania książek w ramach realizacji zadania pn. „(...)” oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z nim związanego.
Uznanie opłaty za przesyłkę za element podstawy opodatkowania z tytułu dostawy książek, w związku z czym dostawa książek oraz przesyłka stanowią świadczenie kompleksowe, które powinno być opodatkowane stawką podatku VAT właściwą dla dostawy książek.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy oraz zwolnienie od podatku VAT usług prywatnego nauczania – bez limitu i sprzedaży gotowych kursów, notatek, fiszek, e-booków – do obowiązującego limitu sprzedaży.
Brak prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku VAT z tytułu realizacji projektu.
Czy należności wpłacane przez Wnioskodawcę na konto XYZ w związku z realizacją zamówień na platformie podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków związanych z wytworzeniem publikacji przeznaczonych częściowo do sprzedaży a częściowo do nieodpłatnego przekazania; opodatkowanie nieodpłatnego przekazania publikacji.
Przychód uzyskiwany ze sprzedaży własnych książek w formie papierowej, tradycyjnej (wydrukowane egzemplarze) oraz elektronicznej (ebook) mogą Państwo opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5% jako przychód z działalności wytwórczej, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a w zw. z art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu wobec przychodów z tytułu licencji oraz udostępniania miejsca/czasu na reklamę w Internecie.
w zakresie możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5% i 8,5% - jest prawidłowe.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany pobrać oraz wpłacić jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia należnego kontrahentowi, z tytułu nabytych zdjęć, wykorzystywanych przy wydawaniu publikacji książkowych, a kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość zapłaconego za podatnika podatku
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla sprzedaży książek w postaci papierowej i e-booków.
W przedmiotowej sprawie wykonanie przez Wnioskodawcę, zgodnie z zawartą umową skonkretyzowanego świadczenia, polegającego na wydaniu danej publikacji, w zamian za środki finansowe w postaci dofinansowania, stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Dlatego też dotacja otrzymana przez
Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia w całości ani w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.