Zwolnienie od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT otrzymywanych przez Wnioskodawcę Opłat w związku z udzielonym Klientom wydłużonym terminem płatności za Wierzytelności, obowiązek zastosowania MPP w odniesieniu do zapłaty dokonywanej na rzecz Kontrahenta z tytułu nabycia Wierzytelności, uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w odniesieniu do transakcji nabycia Wierzytelności
Moment powstania przychodu w związku z otrzymaniem odsetek z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego
Powstanie przychodu z tytułu otrzymanego odszkodowania od ubezpieczyciela oraz braku obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych od otrzymanych za pośrednictwem austriackiej spółki powiązanej środków pieniężnych tytułem odszkodowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania czy odsetki z tytułu wydłużonego terminu płatności wkalkulowane w cenę wartości towaru lub usługi stanowią element podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług i podlegają opodatkowaniu według stawki właściwej dla sprzedawanego towaru lub świadczonej usługi oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
sprzedaż lokalu mieszkalnego, korekta podatku naliczonego oraz opodatkowanie oprocentowania należnego Wnioskodawcy w związku z odroczeniem terminu płatności,
w zakresie określenia momentu powstania przychodu w związku z otrzymaniem odsetek z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego.
w zakresie określenia momentu powstania przychodu w związku z otrzymaniem odsetek z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego.
Obowiązek naliczania podatku od towarów i usług od odsetek w związku ze sprzedażą na raty i termin wystawienia faktury.
Opodatkowanie (zwolnienie od podatku) usług udzielania pożyczek przez Spółkę na rzecz swoich wspólników.
włączenie do podstawy opodatkowania wyliczonych na dzień zawarcia aktu notarialnego odsetek z tytułu sprzedaży ratalnej, ujęcie na fakturze wartości nieruchomości wraz z naliczonym oprocentowaniem w jednej pozycji, oraz odsetki ustawowe od nieterminowych wpłat
Kwota odsetek z tytułu udzielonego kredytu kupieckiego, polegającego na wydłużeniu terminu płatności należności, wyodrębniona na fakturze sprzedaży, będzie stanowiła wynagrodzenie za usługę, odrębną od dostawy towarów, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jednakże na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy korzystająca ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Czy odsetki (od kredytu kupieckiego) wkalkulowane w cenę wartości towaru lub usługi podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących opisane transakcje.
w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu realizacji całości zadania w systemie ...
Czy w opisanym powyżej schemacie, Wnioskodawcy będzie przysługiwać pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia od Producenta sprzętu medycznego odsprzedawanego w dalszej kolejności szpitalowi?
Czy opisana w powyższym zdarzeniu przyszłym, odpłatna usługa finansowania zakupu przez szpital sprzętu medycznego, poprzez rozłożenie płatności z tego tytułu na raty stanowić będzie odrębną od dostawy sprzętu usługę zwolnioną z podatku VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i uuług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanej czynności za dostawę towarów.
Należy stwierdzić, że czynność naliczania i pobierania odsetek, ustalanie stopy stanowi usługę udzielenia kredytów w zamian za wynagrodzenie w postaci odsetek. Transakcja powyższa korzysta ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 38 ustawy.
1. Czy kwota uzyskiwana od wierzyciela przez Spółkę na podstawie zawartej z nim umowy stanowi wynagrodzenie za usługę wykonaną przez Spółkę na rzecz wierzyciela i w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (dalej: VAT)?2. Zakładając, że ww. kwota stanowi wynagrodzenie za usługę, według jakiej stawki VAT należy ją opodatkować?