Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych opłat związanych z przesyłką towarów (chargebacks).
Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Określenie podstawy opodatkowania w związku z otrzymywanymi środkami pieniężnymi na opłacenie kosztów przesyłki sprzedawanego towaru.
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Dotyczy sposobu opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów.
Ustalenie, czy opłacane w imieniu Kupującego koszty przesyłki zakupionego towaru powinny być uwzględniane przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki
Czy środki pieniężne, które będą wpływały od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowiły dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki zakupionego towaru, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Zakwalifikowanie do przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanym otrzymywanych kwot na pokrycie kosztów dostawy zamówionych towarów (opłaty kurierskie)
Podstawa opodatkowania dla czynności zwrotu kosztów dostawy przez kupujących
Wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy Wnioskodawcy w związku z opłaceniem w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru (ich wpływ na podstawę opodatkowania i obliczanie limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia przychodów ze sprzedaży wysyłkowej.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną sprzedażą towarów.
Czy w związku ze stanem faktycznym i opisanym zdarzeniem przyszłym środki pieniężne, które będą wpływać od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowić dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej, opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnianie przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią przychód z działalności gospodarczej?
brak opodatkowania kwoty uiszczonej przez nabywcę towaru na pokrycie kosztów przesyłki w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
zastosowanie szczególnej procedury opodatkowania na zasadzie VAT marża, sposób obliczenia marży; rozliczenie i opodatkowanie kosztów przesyłki ponoszonych w związku ze sprzedażą towarów w systemie VAT marża
Opodatkowanie środków pieniężnych, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru.