Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego oraz możliwość dokonania korekty złożonych zeznań podatkowych.
Określenie, czy transakcja wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych będzie stanowiło zbycie przedsiębiorstwa i w związku z tym będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, bez obowiązku dokonywania korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy nabyciu składników majątkowych.
Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie aportu Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT, określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do dokonania jednorazowej korekty zwiększającej polegającej na odliczeniu
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków w trybie art. 90c ust. 3 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z budową - w przypadku aportu budowli do spółki oraz braku obowiązku korekty odliczenia podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Uznanie części składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, wykorzystywanych do prowadzenia Działalności Podstawowej, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie wniesienia aportem do Spółki komandytowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa za transakcję podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zawierających błędna stawkę podatku oraz określenie terminu obniżenia podatku należnego na podstawie wystawionych faktur korygujących.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji darowizny Nieruchomości, jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego, o której mowa w art. 91 ust. 4-5 ustawy, w związku z wniesieniem do Fundacji Rodzinnej tytułem darowizny Nieruchomości oraz uznania wyłącznie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej Nieruchomości
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków w trybie art. 90c ust. 3 ustawy o VAT.
Brak wystąpienia dla Wnioskodawczyni skutków podatkowych w podatku od towarów i usług w związku z przejęciem przez nią całego Przedsiębiorstwa do jego dalszego prowadzenia oraz brak obowiązku dokonania korekty.
Skutki podatkowe związane z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego oraz obowiązek dokonania korekty kwoty podatku odliczonego od towarów i usług nabytych przez przedsiębiorstwo w spadku oraz przez Spadkodawcę.
Wycofanie z majątku Spółki i przekazanie na rzecz Wspólników nakładów związanych z budową i ulepszeniem budynku magazynowo-socjalnego będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Spółka nie będzie mieć obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe związane z wycofaniem lokalu do majątku prywatnego.
Podleganie opodatkowaniu odpłatnego udostępniania infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej na rzecz Spółki oraz pełne prawo do odliczenia w drodze korekty.
Prawo do odzyskania podatku VAT od wydatków na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej przez korektę odliczenia.
Wypłata odszkodowania spełnia przesłanki o których mowa w art. 89a ust. 4 ustawy, a tym samym niesie za sobą obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w odpowiedniej części.
Nieodpłatne przekazanie prawa do nakładów inwestycyjnych na właściciela nieruchomości oraz brak obowiązku dokonania korekty VAT, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu, - Sposób dokonania korekty, - Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.