Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości archiwizowania dokumentów księgowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz braku wpływu takiego sposobu archiwizowania na prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z tych dokumentów księgowych.
Przechowywanie dokumentów wyłącznie w formie oddruku z faktur. Prawo do odliczenia podatku.
w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur przechowywanych i archiwizowanych w formie elektronicznej
Prawo przechowywania faktur zakupowych (a także paragonów oraz innych podobnych dokumentów) wyłącznie w formie elektronicznej i niszczenie papierowych oryginałów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego, zawartego na dokumentach potwierdzających wydatki służbowe, w przypadku przechowywania tych dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej, gdy spełnione zostaną zasadnicze warunki do odliczenia podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku dysponowania tylko elektronicznymi obrazami faktur (dokumentów), otrzymanych pierwotnie w formie papierowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku dysponowania tylko elektronicznymi obrazami faktur (dokumentów), otrzymanych pierwotnie w formie papierowej.
Przechowywanie dokumentów, związanych z rozliczeniem podatku od towarów i usług, wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawo do odliczenia podatku w przypadku tak przechowywanych faktur.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej
Przechowywanie faktur papierowych, dokumentujących ponoszone wydatki, wyłącznie w formie elektronicznej, tj. zeskanowanej faktury, otrzymanej w formie papierowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie rejestracji sprzedaży biletów w imieniu i na rzecz zleceniodawcy przy zastosowaniu własnej kasy rejestrującej, sposobu wystawiania faktur w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, obowiązku przechowywania przez Wnioskodawcę faktur i dokumentów kasowych, braku obowiązku wykazywania sprzedaży biletów w imieniu i na rzecz zleceniodawcy
1) Jakie dokumenty będą podstawą do odliczenia podatku VAT w przypadku faktury wystawionej na dwóch nabywców (dwóch podatników; wnioskodawców)? 2) W przypadku faktury wystawionej na dwóch nabywców (będących wnioskodawcami), czy możliwe jest wystawienie dwóch oryginałów tej samej faktury? 3) Czy prawidłowe jest wystawienie oryginału i kopii faktury i przekazanie nabywcom? Czy w tym wypadku kopia faktury
w zakresie obowiązku zapłaty podatku wykazanego na kopii archiwalnej
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymanych i przechowywanych w formie elektronicznej
Czy Spolce bedzie przyslugiwalo prawo do odliczenia podatku naliczonego (na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarow i uslug (Dz.U. z 2011 r., nr 177 poz. 1054; dalej: ustawa o VAT)), zawartego na fakturach i dokumentach zakupowych, jezeli beda one przechowywane wylacznie w formie elektronicznej, zgodnie z opisana procedura?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu zakupu na współwłasność maszyny rolniczej.
Przechowywanie oryginałów faktur otrzymanych w tradycyjnej formie, w formie obrazów elektronicznych w sposób opisany przez Spółkę, przy zapewnieniu autentyczności pochodzenia oraz integralności treści i czytelności tych faktur, a także pozostałych warunków określonych w rozporządzeniu, jest właściwe w świetle § 20a oraz 21 rozporządzenia.
Możliwość archiwizowania faktur otrzymanych w formie papierowej wyłącznie w formie elektronicznej (skanów zapisanych w elektronicznej bazy danych) w kontekście prawa do odliczenia podatku naliczonego.
ustalenie, czy dopuszczalne jest przechowywanie przeznaczonych dla Spółki egzemplarzy faktur VAT wyłącznie w formie elektronicznej
Czy dopuszczalne jest przechowywanie przeznaczonych dla Spółki egzemplarzy wystawionych faktur VAT wyłącznie w formie elektronicznej, w komputerowym systemie księgowym Spółki, w którym dokumenty te były wystawione, tj. bez obowiązku przechowywania ich w postaci papierowej, przy czym w każdym momencie możliwe będzie wydrukowanie przeznaczonego dla Spółki egzemplarza faktury VAT?