Opodatkowanie odpłatnego udostępnienia kontenera oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji projektu w zakresie zakupu kontenera.
Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Czy opisane w stanie faktycznym kontenery socjalne, biurowe lub sanitarne, wynajmowane przez Wynajmującego na rzecz Wnioskodawcy należy zakwalifikować jako „urządzenie przemysłowe” w myśl art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Wnioskodawca jest zobowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z racji zapłaty austriackiemu kontrahentowi czynszu za najem tych kontenerów?
w zakresie ustalenia, czy opisane we wniosku należności na rzecz Wynajmującego z tytułu najmu Kontenerów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT przy wypłacie na rzecz Wynajmującego wynagrodzenia z tytułu usług najmu
Podstawa opodatkowania w przypadku sprzedaży towarów w opakowaniach zwrotnych, bez pobierania kaucji za te opakowania.
Czy sprzedaż kontenera mieszkalnego niezwiązanego z gruntem podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Obowiązek poboru podatku u źródła w związku z zapłatą wynagrodzenia na rzecz kontrahenta z Niemiec z tytułu nabywanych usług projektowych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku wypłaty bonusów pośrednich, o których mowa w opisie zdarzenia przyszłego, Spółka będzie uprawniona do dokonania korekty przychodu w okresie rozliczeniowym, w którym wystawiony został dokument potwierdzający bonus przyznany Kontrahentowi?
Czy zasadne jest utożsamianie użytkowania przez Spółkę opisanych kontenerów z definicją urządzenia przemysłowego występującego w polsko-austriackiej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania (art. 12 ust. 3), a co za tym idzie słuszne jest pobieranie z tego tytułu przez Spółkę zryczałtowanego podatku dochodowego tzw. podatku u źródła na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 updop?
uznanie sprzedaży kontenerów w państwie trzecim za dostawę towarów poza terytorium kraju niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług oraz artykułów wymienionych w opisie stanu faktycznego, udokumentowanych raportami wydatków i paragonami fiskalnymi, albo odpowiednio biletami mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka może zaliczać przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania
Czy Spółka jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych będzie zobowiązana do potrącenia zryczałtowanego podatku u źródła z tytułu wypłat opłat za udostępnienie konstrukcji zawierającej powierzchnię biurową i socjalną?
Zastosowanie 8% stawki podatku VAT za dzierżawę pojemników i kontenerów pobieranej na podstawie odrębnych umów cywilnoprawnych zawartych z właścicielami nieruchomości na terenie Gminy, z którą jest podpisana jednocześnie umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów.
Czy w związku z zapłatą czynszu stanowiącego wynagrodzenie podmiotu posiadającego w Rzeczypospolitej Polskiej ograniczony obowiązek podatkowy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.).
Czy w związku z zapłatą czynszu stanowiącego wynagrodzenie podmiotu posiadającego w Rzeczypospolitej Polskiej ograniczony obowiązek podatkowy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.)?
Czy w związku z zapłatą czynszu stanowiącego wynagrodzenie podmiotu posiadającego w Rzeczypospolitej Polskiej ograniczony obowiązek podatkowy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.)?
Czy wypłaty należności za najem urządzeń (kontenerów) na rzecz kontrahenta z Republiki Węgier są opodatkowane podatkiem u źródła na podstawie art. 21 ust. 1 PDOPrU?
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia garaży i uwzględnienia podatku naliczonego w złożonej przez siebie deklaracji podatkowej
W zakresie prawidłowości opodatkowania opłat z tytułu przetrzymywania kontenerów w porcie i poza portem.
określenie stawki podatku od towarów i usług usługi dzierżawy pojemników stanowiącej element pomocniczy usługi wywozu nieczystości stałych
1. Czy darowizny mieszkańców Gminy wpłacane na konto Urzędu Gminy na zakup kontenera do gminnej oczyszczalni ścieków podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów usług VAT? A jeśli podlegają to jaką stawką podatku VAT?2. Czy Gmina D. prawidłowo postępuje wystawiając faktury VAT poszczególnym mieszkańcom, którzy dokonali wpłat darowizn na zakup kontenera (zarówno na dowodzie wpłaty jak i na fakturze
Jaką stawkę VAT należy stosować do usług wynajmu i dzierżawy kontenerów (PKWiU 77.39.12.0), gdy usługa świadczona jest w ramach umowy o wywóz nieczystości stałych (PKWiU 38.11.11.0)?