Skutki podatkowe korzystania z lokalu mieszkalnego na podstawie umowy użyczenia.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dziecka z nowym partnerem z nowego związku, za 2022 rok, w myśl art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dzieci z nowym partnerem z nowego związku, za lata 2018-2022, w myśl art. 6 ust. 4, art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Odpłatne zbycie garażu, otrzymanego w darowiźnie, oraz lokalu mieszkalnego nabytego częściowo po odkupieniu udziału od partnera.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
Możliwość rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero. Tym samym w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.
ustalenie podstawy opodatkowania przy darowiźnie obciążonej poleceniem darczyńcy
Zwolnienie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn nabycia przez zstępnego (syna) w spadku po matce roszczenia o zwrot nakładów na nieruchomość
Ugoda o zwrot nakładów na nieruchomość wynikających z roszczenia wchodzącego w skład masy spadkowej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
skutki podatkowe podziału majątku zgromadzonego w trakcie trwania konkubinatu
Odpłatne zbycie przedmiotowej nieruchomości w części przypadającej na udział nabyty w 1997 r. nie stanowi źródła przychodu, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, o którym mowa w cyt. przepisie. Tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. W tym zakresie stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za prawidłowe
Czy w sytuacji, gdy dziecko jest wychowywane przez oboje rodziców będących stanu wolnego, przysługuje im prawo do rozliczenia w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci?
Należy stwierdzić, iż od dnia wyjazdu z Polski i przeniesienia centrum interesów życiowych do Turcji Wnioskodawczyni posiada miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terenie Turcji, a zatem w Polsce podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy osoba pozostająca w konkubinacie może skorzystać z opodatkowania przewidzianego dla osoby samotnie wychowującej dziecko?
Czy w świetle powyższego stanu faktycznego Wnioskodawca prawidłowo interpretuje przepis art. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych rozliczając się jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
Czy darowizna pieniędzy od konkubenta może być rozliczona wg. stawek podatku od spadków i darowizn dla podarników w I grupie podatkowej?