U komitenta (tj. oddającego rzecz w komis) przychód powstaje w dacie wydania rzeczy przez komisanta nie później jednak niż dzień wystawienia faktury przez Wnioskodawcę (komitent).
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
Brak konieczności korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku różnicą ceny żelazostopów w momencie ich importu oraz w momencie sprzedaży
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących dostawy towarów w ramach umowy komisu
w zakresie ustalenia, czy Spółka za datę powstania przychodu prawidłowo uzna ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
moment rozpoczęcia dokonywania przez leasingodawcę odpisów amortyzacyjnych w związku z zawarciem umowy leasingu operacyjnego
Komis - obowiązek rozliczenia przez Wnioskodawcę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, o którym mowa w art. 9 ustawy oraz określenie daty przeniesienia prawa do rozporządzania towarem jak właściciel na Wnioskodawcę i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
w zakresie opodatkowania powstałych niedoborów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
Kiedy następuje moment uzyskania przychodu (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) przez Komitenta, z tytułu realizacji umowy komisu?
W zakresie prawa do odliczenia 100% podatku VAT od wydatków dotyczących pojazdów samochodowych przyjmowanych w komis, bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu metodą w stu.
WNT akcesoriów na podstawie umowy komisu z podatnikiem niemieckim, obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania.
sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania kiedy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług od realizowanych od dnia 1 stycznia 2014 r. transakcji sprzedaży komisowej, za które Wnioskodawca (komitent) nie otrzymał zapłaty, co spowodowało zbycie wierzytelności powstałych z tego tytułu, oraz określenia, czy podstawę opodatkowania powinna stanowić wartość wynikająca z faktur dokumentujących
Prawo do odliczania podatku naliczonego od nabywanych paliw silnikowych wykorzystywanych do napędu samochodów będących towarem handlowym komisu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku pobierania zaliczek od należności komitenta.
W zakresie rozliczenia przez Spółkę podatku VAT z tytułu nabycia towaru w ramach umowy komisu, kiedy obowiązek podatkowy z tytułu tej dostawy powstaje po dniu 1 kwietnia 2013 r.
W zakresie rozliczenia przez Spółkę podatku VAT z tytułu nabycia towaru w ramach umowy komisu, kiedy obowiązek podatkowy z tytułu tej dostawy powstaje po dniu 1 kwietnia 2013 r.
opodatkowanie podatkiem akcyzowym sprzedawanych w komisie samochodów osobowych
Podatek czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy komisu.