Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę jawną i po przekształceniu wypłaconego udziałowcom spółki z.o.o. z kapitału zapasowego.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Opodatkowanie zysku wypracowanego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej po jej przekształceniu w spółkę kapitałową i następczego przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową w przypadku wypłaty zysku przez spółkę komandytową.
Czy przy uwzględnieniu kosztu uzyskania przychodów na podstawie art. 15cb ust. 1 ustawy CIT w dwóch latach podatkowych bezpośrednio następujących po roku wniesienia dopłaty lub podwyższenia kapitału rezerwowego lub zapasowego (w oparciu o art. 15cb ust. 2 ustawy o CIT), wartość stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego (o której mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT) należy ustalić na ostatni dzień
Przeznaczenie zysku na podstawie uchwały wspólników na kapitał zapasowy oraz obowiązku zapłaty ryczałtu.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Ustalenie kto jest uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu w związku z podwyższeniem kapitału zapasowego przez niektóre Spółki wchodzące w skład Podatkowej Grupy Kapitałowej i kogo dotyczy limit, o którym mowa w art. 15cb ust. 3 ustawy o CIT.
W związku z jego przekształceniem w spółkę jawną, która złoży informację z art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a ustawy Ustawy CIT w terminie wskazanym w art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. c Ustawy CIT, nie będą spoczywać na spółce jawnej (powstałej z przekształcenia Wnioskodawcy) obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 ust. 6 Ustawy CIT.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Spółkę Wspólnikom, będących osobami prawnymi, zysków, wypracowanych przed 1 stycznia 2021 r., przekazanych na kapitał zapasowy, będzie neutralna podatkowo, tj. czy powstaną po stronie Spółki jakiekolwiek obowiązki z tytuły bycia płatnikiem dla ww. podmiotów ww. podatku dochodowym od osób prawnych.
Uznanie rekompensaty za wynagrodzenie za świadczone na rzecz gminy usługi i włączenia jej do podstawy opodatkowania oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących realizację powierzonych zadań, braku obowiązku naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci wkładu na kapitał zakładowy, obowiązku opodatkowania dopłat do kapitału otrzymanych od wspólnika
Czy biorąc pod uwagę treść art. 15cb ust. 2 ustawy o CIT, Spółka może rozliczyć dodatkowy koszt uzyskania przychodu o którym mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, zarówno w roku wniesienia dopłaty lub podwyższenia kapitału rezerwowego lub zapasowego, jak i w kolejnych dwóch bezpośrednio po sobie następujących latach podatkowych (w tym poprzez wsteczną korektę deklaracji CIT-8). Czy przy uwzględnieniu
Czy: - konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu, - w związku z faktem, że Pożyczka została udzielona przez Wspólnika 2 w dolarach amerykańskich, ale wartość ta uległa zmianie na złotówki przed konwersją wierzytelności, na skutek konwersji wierzytelności Wspólnika 2 na kapitał Spółki nie
Czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym, zapłata przez Wnioskodawcę dla wspólników wynagrodzenia za umarzane udziały stanowi dla Wnioskodawcy dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem, na podstawie art. 28m ust.1 ustawy o CIT, a w szczególności czy stanowi dochód z tytułu ukrytego zysku, o którym mowa w art. 28 ust.1 pkt 2 oraz art. 28m ust.3 ustawy o CIT
Czy po zakończeniu opodatkowania Spółki Ryczałtem, będzie ona zobowiązana do zapłaty Ryczałtu z tytułu zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania Ryczałtem i w tym okresie przeznaczonego na podstawie uchwały wspólników Spółki na jej kapitał zapasowy dopiero z chwilą jego rozdysponowania, zgodnie z zasadami określonymi w art. 28t ust. 1 pkt 2 UPDOP?
W zakresie ustalenia, czy Spółka może rozliczyć koszty z tytułu zatrzymanych zysków, o których mowa w art. 15cb ustawy o CIT stosując limit 250.000 zł w roku podatkowym odrębnie dla każdego zysku (tj. zysku za dany rok obrotowy) przekazanego na kapitał zapasowy Spółki na podstawie stosownej uchwały.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład działalności dealerskiej i nieruchomościowej, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład blacharnia i lakiernia, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
Ustalenia: - czy I. musi posiadać status rzeczywistego właściciela, w rozumieniu art. 4a pkt 29 Ustawy o CIT, aby Spółka Przekształcona mogła jako płatnik zastosować pomniejszenie kwoty zryczałtowanego podatku, o którym mowa w art. 22 ust. 1a-1e Ustawy o CIT w stosunku do wypłat I. zysków ze spółki komandytowej, - czy dla możliwości zastosowania pomniejszenia zryczałtowanego podatku, o którym mowa
Czy po zakończeniu opodatkowania Spółki Ryczałtem, będzie ona zobowiązana do zapłaty Ryczałtu z tytułu zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania Ryczałtem i w tym okresie przeznaczonego na podstawie uchwały wspólników Spółki na jej kapitał zapasowy dopiero z chwilą jego rozdysponowania, zgodnie z zasadami określonymi w art. 28t ust. 1 pkt 2 UPDOP?
1. Czy biorąc pod uwagę treść art. 15cb ust. 2 ustawy o CIT, Spółka może rozliczyć dodatkowy koszt uzyskania przychodu o którym mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, zarówno w roku wniesienia dopłaty lub podwyższenia kapitału rezerwowego lub zapasowego, jak i w kolejnych dwóch bezpośrednio po sobie następujących latach podatkowych (w tym poprzez wsteczną korektę deklaracji CIT-8) - tzn. Spółce we wszystkich