Opodatkowanie dzierżawy obiektów sportowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na modernizację Sali sportowej przy zastosowaniu prewspółczynnika kalkulowanego w oparciu o metodę godzinową.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktur dotyczących budowy hali sportowej, brak obowiązku dokonywania korekty wieloletniej odliczonego VAT związanego z budową hali sportowej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Dotyczy prawa do odliczenia części podatku naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi hali sportowej.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza czasowo-powierzchniowego od wydatków na realizację Inwestycji związanej z budową obiektu sportowego przy ZSP.
Prawo do częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących do realizacji inwestycji pn. „…”.
Gminie nie przysługuje/nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza powierzchniowo-czasowego, obliczonego – na podstawie założeń z Regulaminu – w oparciu o stosunek liczby godzin, w jakich w danym roku kalendarzowym Sala jest wykorzystywana do działalności komercyjnej do sumy liczby godzin w jakich Sala jest w danym roku kalendarzowym
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług od bieżących wydatków związanych z utrzymaniem hali sportowej na należytym poziomie w oparciu o zastosowany w jednostce budżetowej klucz czasowy po przyjęciu do użytkowania i przekazaniu inwestycji do korzystania. Brak prawa do zastosowania do korekt rocznych, po przyjęciu hali sportowej do użytkowania, innego klucza korekty rocznej aniżeli klucza
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu na obiekcie boiska sportowego wraz z infrastrukturą socjalną oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących realizacji inwestycji na obiekcie hali sportowej.
wskazanie, czy w celu dokonywania odliczenia podatku naliczonego związanego z ponoszonymi Wydatkami inwestycyjnymi i Wydatkami bieżącymi Powiat będzie mógł stosować, jako sposób określenia proporcji – Metodę Odliczenia (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 i nr 3); - ustalenie, czy wyliczenie zakresu odliczenia (sposobu określenia proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy) powinno nastąpić według
Nie macie Państwo – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego na fakturach dokumentujących wydatki związane z budową hali sportowej.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi Hali oraz wydatkami bieżącymi dotyczącymi prowadzonej działalności A. na podstawie klucza czasowo-powierzchniowego.
prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z działalnością prowadzoną w Obiektach sportowych stosując własną metodę kalkulacji prewspółczynnika (prewspółczynnik godzinowy) oparty o stosunek liczby godzin, w których Obiekty sportowe wykorzystywane są do czynności opodatkowanych w ogólnej liczbie godzin, w których Obiekty sportowe wykorzystywane są do czynności opodatkowanych i pozostających
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na funkcjonowanie hali wraz z boiskiem według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z zastosowaniem dwóch różnych prewspółczynników w ramach jednostki.
Zaliczenia wydatków związanych z wynajem hali sportowej do kosztów uzyskania przychodów.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na funkcjonowanie hali wraz z boiskiem według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika.
Gmina jest podatnikiem VAT z tytułu świadczenia usług nieodpłatnego udostępniania hali sportowej uznanych na podstawie art.. 7 ust. 2 ustawy za odpłatne świadczenie usług na cele nie związane z realizacją zadań własnych Gminy; Zespól Szkól Podstawowych i Gimnazjalnych jako jednostka budżetowa gminy z tytułu świadczenia usług odpłatnego udostępniania hali sportowej na cele nie związane z realizacją
prawo do częściowego odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dotyczących zakupów związanych z realizacją inwestycji pn.: () oraz zastosowania właściwego klucza do odliczenia podatku VAT
Możliwość dokonania odliczenia kwoty podatku naliczonego, związanego z działalnością prowadzoną w Hali sportowej, przy zastosowaniu własnej metody kalkulacji prewspółczynnika, opartej o stosunek liczby godzin, w jakich Hala sportowa wykorzystywana jest do czynności opodatkowanych w ogólnej liczbie godzin, w jakich Hala sportowa wykorzystywana jest do czynności opodatkowanych i pozostających poza zakresem
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków (których Miasto nie jest w stanie bezpośrednio przyporządkować do poszczególnych rodzajów działalności) związanych z danym Obiektem (w tym z Halą) według przedstawionej proporcji czasowej, skalkulowanej dla tego Obiektu na podstawie art. 86 ust. 2h ustawy o podatku od towarów i usług.
zakres, w jakim Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego dotyczącego wydatków inwestycyjnych związanych z budową hali sportowej, określony jest udziałem procentowym, o którym mowa w § 3 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku