Określenie właściwej stawki amortyzacyjnej dla hali magazynowo-usługowej z częścią socjalno-biurową.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z Wydatkami inwestycyjnymi i bieżącymi przy zastosowaniu własnej Metody Odliczenia.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi b+r, o której mowa w art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, począwszy od roku 2022, tj. po przekształceniu w sp. z o.o., w zakresie odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych tworzących halę produkcyjną?
Obowiązek ujęcia hali magazynowej w spisie z natury oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT w odniesieniu do tej nieruchomości w przypadku likwidacji działalności gospodarczej.
Czy czynsz najmu obiektu magazynowo-biurowego wypłacany przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego nie będzie stanowił ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT lub jakiejkolwiek innej kategorii dochodu, która będzie podlegała opodatkowaniu CITE po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 Ustawy o CIT.
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na modernizację Sali sportowej przy zastosowaniu prewspółczynnika kalkulowanego w oparciu o metodę godzinową.
Wyłączenie z działów specjalnych produkcji rolnej, uprawy roślin w hali bez użycia światła słonecznego, w której cykl uprawy będzie trwał więcej niż miesiąc.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktur dotyczących budowy hali sportowej, brak obowiązku dokonywania korekty wieloletniej odliczonego VAT związanego z budową hali sportowej.
Wykonywanie przez Państwa na terenie Polski usługi montażu, bieżącego utrzymania i demontażu Hal Namiotowych nie przekroczą okresu 18 miesięcy - zatem nie spowodują powstania zakładu w Polsce zgodnie z art. 6 ust. 2 lit. f) umowy polsko-amerykańskiej.
Czy uwzględniając opisany stan faktyczny (winno być: zdarzenie przyszłe), wynagrodzenie w postaci czynszu, które Wnioskodawca będzie wypłacał JDG z tytułu usług najmu określonych nieruchomości, w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT a w konsekwencji będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie
Czy: 1) wynagrodzenie w postaci czynszu, które Wnioskodawca będzie wypłacał JDG z tytułu usług najmu nieruchomości, 2) wynagrodzenie, które Wnioskodawca będzie wypłacał JDG z tytułu uzyskiwanych usług spawania konstrukcji, 3) wynagrodzenie, które Wnioskodawca będzie otrzymywał od podmiotu powiązanego z tytułu sprzedaży towarów handlowych w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiło
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Dotyczy prawa do odliczenia części podatku naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi hali sportowej.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza czasowo-powierzchniowego od wydatków na realizację Inwestycji związanej z budową obiektu sportowego przy ZSP.
Prawo do częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących do realizacji inwestycji pn. „…”.
Gminie nie przysługuje/nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza powierzchniowo-czasowego, obliczonego – na podstawie założeń z Regulaminu – w oparciu o stosunek liczby godzin, w jakich w danym roku kalendarzowym Sala jest wykorzystywana do działalności komercyjnej do sumy liczby godzin w jakich Sala jest w danym roku kalendarzowym
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług od bieżących wydatków związanych z utrzymaniem hali sportowej na należytym poziomie w oparciu o zastosowany w jednostce budżetowej klucz czasowy po przyjęciu do użytkowania i przekazaniu inwestycji do korzystania. Brak prawa do zastosowania do korekt rocznych, po przyjęciu hali sportowej do użytkowania, innego klucza korekty rocznej aniżeli klucza
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu na obiekcie boiska sportowego wraz z infrastrukturą socjalną oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących realizacji inwestycji na obiekcie hali sportowej.
wskazanie, czy w celu dokonywania odliczenia podatku naliczonego związanego z ponoszonymi Wydatkami inwestycyjnymi i Wydatkami bieżącymi Powiat będzie mógł stosować, jako sposób określenia proporcji – Metodę Odliczenia (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 i nr 3); - ustalenie, czy wyliczenie zakresu odliczenia (sposobu określenia proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy) powinno nastąpić według
Nie macie Państwo – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego na fakturach dokumentujących wydatki związane z budową hali sportowej.
Wliczenie do limitu sprzedaży zwolnionej od podatku od towarów i usług zgodnie z art. 113 ustawy, zwrotu uzyskanych od nabywcy kosztów opłat administracyjnych, opłat za wieczyste użytkowanie i podatku od nieruchomości
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego na fakturach dokumentujących zakup hali namiotowej wraz z podłogą taneczną w związku z realizacją opisanego we wniosku zadania.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi Hali oraz wydatkami bieżącymi dotyczącymi prowadzonej działalności A. na podstawie klucza czasowo-powierzchniowego.