Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Usługi polegające na organizowaniu zajęć sportowych w dyscyplinach: trójbój siłowy oraz kulturystyka, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Określenie czy użyczenie nieruchomości przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia przez Pana do fundacji rodzinnej mienia otrzymanego uprzednio w związku z rozwiązaniem spółki, której był Pan wspólnikiem.
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem świadczeń przez fundację.
Czy otrzymane przez Fundację na podstawie umowy darowizny od Fundatora Wierzytelności z Umów oraz otrzymanie przez Fundację faktycznej spłaty Wierzytelności z Umów będzie dla Fundacji przychodem zwolnionym z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe otrzymania od spółki jawnej akcji SKA oraz wniesienia ich do fundacji rodzinnej.
Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Uznanie planowanych kosztów szkoleń, nauki, kursów, wyjazdów poniesionych na rzecz Prezesa Zarządu Fundacji Rodzinnej oraz korzystania z nieruchomości Fundacji Rodzinnej przez beneficjentów Fundacji za świadczenia w postaci ukrytych zysków.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 albo pkt 10a ustawy oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wybór opodatkowania przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedsięwzięcia.
Nabywanie, posiadanie i sprzedaż przez Wnioskodawcę jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych typu ETF, a działalność, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej. Zwolnieniem, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wniesienia przez Wnioskodawcę do fundacji rodzinnej mienia otrzymanego uprzednio w związku z rozwiązaniem spółki.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej.
Uznanie składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i niepodleganie opodatkowaniu czynności wniesienia majątku w postaci wydzielonej części przedsiębiorstwa do fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako ZCP do fundacji rodzinnej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług organizacji zajęć sportowych.
Przekazywane darowizny wywierają pozytywny wpływ na prowadzoną przez Wnioskodawcę działalność gospodarczą i mogą w sposób pośredni przyczynić się do osiągniecia przez Spółkę przychodów, uznać należy, że nie stanowią one wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Wniesienie majątku do fundacji przez spółkę a wyliczenie proporcji na potrzeby zwolnienia dla beneficjenta - osoby fizycznej.
Czy pożyczka udzielona przez Fundację rodzinną beneficjentom, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5 lit. c ustawy o FR na 12 lat, której ostateczny okres obowiązywania umowy wyniesie mniej niż 10 lat wobec dokonania szybszej spłaty przez beneficjenta będzie stanowiła świadczenie z tytułu ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1a pkt 6 ustawy o CIT i tym samym powstanie obowiązek podatkowy w postaci
Czy wniesienie akcji Spółki do fundacji rodzinnej skutkować będzie obowiązkiem zapłaty ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto z dniem poprzedzającym dzień zaistnienia tego zdarzenia zgodnie z art. 28t ust. 3 ustawy o PDOP?