Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi: obowiązek podatkowy, faktura zbiorcza, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów należących do franczyzodawcy oraz towarów tzw. „reginalnych”.
czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty Opłat franczyzowych stanowią koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem przez niego towarów i świadczeniem usług, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji przedmiotowe koszty nie podlegają ograniczeniu, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.
Podatnik ma zamiar otworzyć sklep w ramach sieci franczyzowej znanej firmy. Musi zapłacić sporą opłatę wstępną. Jak ją potraktować podatkowo?
Ponieważ prawa majątkowe nie zostały przez Spółkę nabyte, a przeszły na nią w ramach sukcesji podatkowej poprzez przejęcie przedsiębiorstwa, które je wytworzyło to przychody uzyskiwane przez Spółkę z opłaty franczyzowej nie stanowią przychodów ze źródła zyski kapitałowe. Odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę w celu nabycia udziałów innej spółki mają w całości związek z przychodami kwalifikowanymi
Wypłata odszkodowania do kwot objętych mechanizmem franszyzy redukcyjnej.
Kwalifikacji do przychodów z zysków kapitałowych przychodów z tytułu licencji do praw majątkowych udostępnianych Franczyzobiorcom: - które nie stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialnych i prawnych - które stanowią u Wnioskodawcy wartości niematerialne i prawne.
Interpretacja w zakresie wyłączenia z art. 15e ust. 11 pkt 1 updop ze stosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup pakietu franczyzowego.
Brak stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług związanych z funkcjonowaniem programu lojalnościowego dla klientów hoteli.
czy odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela bezpośrednio na rachunek bankowy poszkodowanego stanowi przychód podatkowy Spółki, czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wartości wypłaconej poszkodowanemu franszyzy redukcyjnej do kosztów uzyskania przychodów i czy koszt naprawy bramy, którym Spółka została obciążona może być uznany za koszt uzyskania przychodów.
Czy Spółka w sposób właściwy ujęła w przychodach podatkowych uzyskane kwoty odszkodowania od ubezpieczyciela w miesiącu styczniu 2016 r. i franszyzy od podwykonawcy w miesiącu lutym 2016 r.? Czy w miesiącu maju 2016 r. - miesiącu ustalenia i zapłaty odszkodowania Kontrahentowi należy wyłączyć jego wysokość z kosztów podatkowych i o tę kwotę pomniejszyć przychody podatkowe w rachunku narastającym?
Czy Spółka powinna nie ujmować do potrzeb naliczenia podatku dochodowego kwoty otrzymanego w styczniu 2016 r. odszkodowania od ubezpieczyciela i w lutym 2016 r. kwoty franszyzy od podwykonawcy? Czy w miesiącu maju 2016 r. - miesiącu ustalenia i zapłaty odszkodowania Kontrahentowi należy wyłączyć jego wysokość z kosztów podatkowych?
1. Czy zarówno Opłata licencyjna, jak i Opłata marketingowa uiszczane przez Spółkę stanowią element periodycznego wynagrodzenia uiszczanego na rzecz Franczyzodawcy z tytułu zawarcia Umowy, a w efekcie będą stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 851 ze zm., dalej: ustawa CIT
Czy zarówno Opłata licencyjna, jak i Opłata marketingowa uiszczane przez Spółkę stanowią element periodycznego wynagrodzenia uiszczanego na rzecz Franczyzodawcy z tytułu zawarcia Umowy, a w efekcie stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 851 ze zm., dalej: ustawa CIT)?Czy zarówno
czy prawidłowe jest określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego ustalonego w umowie
Uznanie nieodpłatnego przekazania towarów za eksport oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia przekazanych towarów
czy prawidłowe jest określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w chwili akceptacji danych przez producentów