Brak opodatkowania wypłaty zysku w związku z zawartą umową z (…) 2023 r. o nabycie udziału w zyskach z eksploatacji dzieła filmowego, brak uznania Inwestora za podatnika podatku VAT w tym zakresie oraz brak obowiązku wystawienia faktury VAT; prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z wystawionej dla Inwestora faktury VAT z (…) 2023 r. przez Producenta.
Należy zgodzić się z Wnioskodawcą, że w omawianej sprawie data powstania przychodu w CIT powinna być ustalana w oparciu o dzień zakończenia świadczenia usługi, tj. w oparciu o datę ostatniego dnia danego okresu pokazów lub moment wystawienia faktury/zapłata należności jeżeli wystąpią przed wykonaniem usługi.
W sytuacji dokonywania rozliczeń pomiędzy Koproducentem i Producentem, gdy nastąpi przekazanie przez jedną stronę Umowy (Producenta) należnych Koproducentowi kwot, po stronie Producenta nie można mówić o ponoszeniu kosztów uzyskania przychodów. Przekazanie środków tytułem wykonania postanowień Umowy będzie stanowiło czysto techniczną czynność rozliczania pomiędzy Państwem przychodów osiąganych w ramach
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Uzyskiwane przychody ze świadczenia usług, sklasyfikowanych wg PKWiU 59.12.14.0 – „Usługi związane z efektami wizualnymi”, PKWiU 59.12.15.0 - „Usługi związane z animacją”, PKWiU 59.12.19.0 – „Pozostałe usługi postprodukcyjne związane z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi” - podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Kwalifikacja wynagrodzenia związanego z wyświetleniami reklam w serwisie do odpowiedniego źródła przychodu.
Czy wypłacający należność na rzecz nierezydenta z tytułu udzielanych licencji na wyświetlanie filmów w ramach publicznej prezentacji będzie miał obowiązek pobrać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 20% przychodów w dniu dokonania tej wypłaty.
Brak rozpoznania przychodu na moment wniesienia przez Inwestorów wkładów finansowych na realizację Przedsięwzięcia w zamian za prawo do udziału w zyskach z tytułu eksploatacji Dzieła filmowego.
Czy wydatki poniesione w 2023 roku na nabycie i wdrożenie Automatycznego systemu transportu pojemników związane z realizacją projektu "X" będą stanowić koszty poniesione na robotyzację w rozumieniu art. 38eb ust. 1 oraz ust. 2 ustawy o CIT.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług związanych z produkcją filmów, sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Brak uznania wkładu finansowego za wynagrodzenie z tytułu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT wykonywanych przez Producenta na rzecz Koproducenta i brak obowiązku udokumentowania ww. świadczenia fakturą, brak uznania rozliczeń podziału przychodów i kosztów za wynagrodzenie z tytułu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT i brak obowiązku udokumentowania ww. świadczeń fakturą
Obowiązek udokumentowania fakturą świadczenia polegającego na przekazaniu współudziału w autorskich prawach majątkowych do Filmu w zamian za wkład finansowy Koproducenta.
Interpretacja indywidualna- braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego (realizacja projektu, gmina).
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy dla usługi polegającej na przekazaniu udziału w zrealizowanych pracach developmentowych, tj. udziału w autorskich prawach majątkowych do scenariusza filmu.
Do świadczonych przez Wnioskodawcę usług udziału w Festiwalu – z tytułu których są/będą uiszczane opłaty na rzecz Centrum – nie ma/nie będzie mieć zastosowania zwolnienie od podatku VAT.
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
„Usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, oraz PKWiU 59.13.1 „Usługi związane z dystrybucją i udzielaniem licencji na korzystanie z praw do filmów kinowych, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, będą mogły być od 1 stycznia 2022 r. (do czasu gdy stan faktyczny lub prawny nie ulegnie zmianie ) opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zgodnie
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1 „usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych” będą opodatkowane stawką 8,5%, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Opodatkowanie dochodu z wyświetlania reklam w filmach umieszczanych w serwisie (...).
Dotyczy ustalenia źródła przychodów oraz sposobu rozliczenia jako osoby małoletniej.
Ustalenie źródła przychodów z tytułu udzielania licencji do tworzonych przez siebie filmów.