Podatnik nie może zmienić decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, powołując się na błąd kwalifikacji gruntu w ewidencji gruntów i budynków. Podstawą wymiaru podatku od nieruchomości są bowiem dane wynikające z ewidencji gruntów i budynków. Mają one dla organu podatkowego charakter wiążący i nie mogą być przez ten organ samodzielnie korygowane w ramach postępowania podatkowego. Odstąpienie
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu tego podatku w związku z realizacją projektu pn. Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych .
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: Udostępnianie zasobów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku aportu prawa własności nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT aportu prawa własności nieruchomości.
Opodatkowanie przeniesienia własności nieruchomości gruntowych niezabudowanych na podstawie decyzji w zamian za odszkodowanie.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowej niezabudowanej przed 1 kwietnia 2013 r. i po tej dacie.
Sprzedaż Nieruchomości podlegała zwolnieniu z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
w zakresie zwolnienia od podatku transakcji zbycia nieruchomości niezabudowanej
Sprzedaż przez Gminę prawa wieczystego użytkowania nieruchomości korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia działek, które w 80% stanowią powierzchnię czynną biologicznie (las), a w 20% są terenem zabudowy mieszkaniowej
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości figurującej w ewidencji jako grunt rolny
Czy w świetle art. 43 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług działka nr B winna być zwolniona z podatku VAT czy też opodatkowana stawką 22%, do kiedy Wnioskodawca może domagać się zwrotu podatku VAT (nabycie działki nastąpiło 21 grudnia 2007 r.)?
Czy przy sprzedaży gruntu rolnego niezabudowanego, który w planie zagospodarowania przestrzennego gminy przeznaczony może być pod zabudowę należało zapłacić podatek VAT?
Czy sprzedaż przedmiotowej działki zwolniona jest od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy?
Czy zachodzi konieczność naliczenia podatku VAT przy sprzedaży prawa własności gruntu niezabudowanego, wykazanego w ewidencji gruntów jako grunty orne R IVb, użytki rolne zabudowane B-Ps IV oraz lasy Ls IV, przy istniejącym stanie faktycznym braku zabudowań, wynikającym z operatu szacunkowego rzeczoznawcy majątkowego sporządzonego w dniu 6.07.2006 r.?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, gdzie zabudowa działki stanowi odrębny od gruntu przedmiot własności ? Zgodnie z wyjaśnieniami wnioskodawcy przedmiotem dostawy będzie działka stanowiąca współwłasność w 37/40 części Gminy i w 3/40 osoby fizycznej. W nieobowiązującym już planie zagospodarowania przestrzennego Gminy działka
Czym należy kierować się przy sprzedaży działek komunalnych ustalając czy podlegają lub nie zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, w sytuacji gdy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego a zapis w ewidencji gruntów różni się od przeznaczenia tego terenu w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego
Czy gmina sprzedając nieruchomość zabudowaną, która zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy przeznaczona jest pod zabudowę mieszkalną winna naliczyć VAT czy też nie ?
Gmina pyta, czy z tytułu sprzedaży działki, która została sklasyfikowana jako grunty orne, należy naliczyć podatek od towarów i usług?