Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego eksportu towarów w przypadku dostawy na warunkach INCOTERMS 2010 CIP i CIF.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% względem otrzymanej zaliczki na okoliczność eksportu towarów poza terytorium UE.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji za tzw. dostawę ruchomą, a w konsekwencji za eksport towarów opodatkowany stawką 0%.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w stanie prawnym mającym zastosowanie przed 1 kwietnia 2013 r. transport towarów (dostawa towarów transportowanych tj. wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów/transakcja eksportowa) powinny były zostać przypisane - na potrzeby stosowania artykułu 22 ust. 2 Ustawy o VAT - do dostaw towarów dokonywanych przez Polskich Dostawców do Spółki i w konsekwencji
ustalenie miejsca dostawy towarów w transakcji łańcuchowej, w której Spółka występuje jako nabywca oraz dostawca towaru (3 scenariusze)
Opodatkowanie transakcji eksportu, dokumentowanie tej transakcji oraz określenia wartości podstawy opodatkowania
opodatkowanie dostawy towarów wraz z ich montażem poza terytorium kraju (nie uznanej za eksport w Polsce) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z tą transakcją
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, usługi które Wnioskodawca wykonuje na podstawie zawartej umowy agencyjnej oraz dokumenty jakie posiada uprawniają do zastosowania stawki VAT 0%? (art. 83 ust. 1 pkt 21 lit. b))
W zakresie możliwości dokonania korekty i zwrotu podatku VAT w czerwcu 2012 r. tj. okresie kiedy Wnioskodawczyni nie prowadziła działalności gospodarczej.
opodatkowanie transakcji zakupu i sprzedaży uzbrojenia na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej
W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
moment wykazania sprzedaży eksportowej w deklaracji podatkowej z uwzględnieniem korekty faktury dokumentującej eksport
uznanie za eksport dostawy paliwa przeznaczonego do zaopatrzenia statków powietrznych
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
W zakresie uznania wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej za eksport towarów oraz możliwości obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Opodatkowanie akcyzą świadczenia usługi demontażu samochodów osobowych przywiezionych z krajów UE.
prawo do odliczenia podatku naliczonego (Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności) w przypadku sprzedaży krajowej, WDT, eksportu.
Zwrot podatku akcyzowego w przypadku braku możliwości otrzymania przez Spółkę od niemieckiego granicznego urzędu celnego w jakiejkolwiek formie potwierdzenia wywozu wyrobów akcyzowych poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej
Zakres obowiązków podatkowych związanych z obrotem wewnątrzwspólnotowym wyrobami tytoniowymi w procedurze z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego.