Interpretacje

Interpretacja

Dotyczy prowadzenia przez małżonków wspólnej działalności gospodarczej, na dwa odrębne wpisy ? bez zawiązywania spółki.

Interpretacja
08.08.2006 Podatki

Dotyczy prowadzenia wspólnej działalności przez małżonków - po zmianie wspólnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, na dwa odrębne wpisy - bez zawiązywania spółki.

Interpretacja
08.08.2006 Podatki

Dotyczy prowadzenia wspólnej działalności przez małżonków - po zmianie wspólnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, na dwa odrębne wpisy - bez zawiązywania spółki.

Interpretacja
18.05.2006 Podatki

Czy istnieje możliwość prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez obojga małżonków, jako osobnych przedsiębiorców, bez zawierania umowy spółki cywilnej, którzy rozliczają podatek dochodowy po połowie ?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Dotyczy prowadzenia wspólnej działalności przez małżonków - po zmianie wspólnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, na dwa odrębne wpisy - bez zawiązywania spółki cywilnej, gdyż zostało wydane z rażącym naruszeniem prawa.

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy posiadając dwa odrębne wpisy do ewidencji działalności gospodarczej możemy nadal prowadzić firmę bez zawiązywania spółki cywilnej?

Interpretacja
13.03.2006 Podatki

Czy odrębne wpisy małżonków do ewidencji działalności gospodarczej spowodują konsekwencje podatkowe w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług, w sytuacji gdy małżonkowie nadal wspólnie prowadzić będą dotychczasową działalność gospodarczą, nie zawierając jednak umowy spółki cywilnej?

Interpretacja
07.03.2006 Podatki

Czy w sytuacji, gdy po dokonaniu zmiany w ewidencji działalności gospodarczej dotychczasowego wpisu na imię obojga małżonków na dwa odrębne wpisy i prowadzeniu nadal działalności gospodarczej bez zawiązywania spółki cywilnej można, jak dotychczas, prowadzić jedną podatkową księgę przychodów i rozchodów i rozliczać się z podatku dochodowego proporcjonalnie (po 50%), składając deklarację na zaliczkę

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

Czy w przypadku przekształcenia wspólnego wpisu małżonków do ewidencji działalności gospodarczej w dwa odrębne, możliwe jest kontynuowanie rozlicznia podatku VAT przez tego z małżonków, który był dotychczas zarejestrowany do podatku VAT, jeżeli forma prowadzonej działalności nie zostanie zmieniona?

Interpretacja
16.02.2006 Podatki

Podatniczka zwróciła się z zapytaniem, jakie zmiany ma wprowadzić do dotychczasowego sposobu rozliczania się, w sytuacji gdy wspólnie z małżonkiem prowadzi działalność gospodarczą, opartą do dnia 30.03.2001r. na wspólnym wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, a następnie na odrębnych wpisach do ewidencji. Z tytułu działalności małżonkowie prowadzą wspólnie podatkową księgę przychodów i rozchodów

Interpretacja
16.02.2006 Podatki

Czy małżonkowie prowadzący uprzednio "firmę małżeńską" a aktualnie posiadajacy odrębne wpisy do ewidencji działalności gospodarczej mogą dla potrzeb rozliczenia podatku od towarów i usług posługiwać się nadal numerem identyfikacji podatkowej jednego z małżonków?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

CZY POSIADAJĄC ODRĘBNE WPISY DO EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ MUSIMY PROWADZIĆ FIRMĘ W FORMIE SPÓŁKI CYWILNEJ CZY DWÓCH ODRĘBNYCH FIRM.

Interpretacja
07.02.2006 Podatki

Czy prawidłowo w myśl przepisów ustawy VAT została zorganizowana działalność małżonków?

Interpretacja
06.02.2006 Podatki

Czy małżonkowie prowadzący wspólnie działalność gospodarczą mogą po 1 stycznia 2006r. zachować dotychczasowy sposób rozliczania dochodów osiąganych z tego przedsiębiorstwa (tzn. obliczać i deklarować podatek dochodowy od osób fizycznych u każdego z małżonków od połowy dochodu osiąganego z prowadzenia tego przedsiębiorstwa), jeżeli nadal będą prowadzić je wspólnie, bez zmiany formy prawnej ?" PBI-2/

Interpretacja

Czy przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej na obojga małżonków w spółkę cywilna spowoduje: obowiązek złożenia wniosku o nadanie numer NIP dla spółki oraz zgłoszeń aktualizacyjnych, obowiązek likwidacji dotychczasowej firmy prowadzonej na imię i nazwisko obojga małżonków, wstąpienie we wszelkie przewidziane w przepisach prawa i obowiązki przekształconej działalności gospodarczej w spółkę

Interpretacja
30.01.2006 Podatki

Czy w związku z przekształceniem spółki małżeńskiej w spółkę cywilną nowopowstała spółka może prowadzić księgę przychodów i rozchodów, pomimo tego, że spółka małżeńska osiągnęła przychody powyżej 800.000 euro ?

Interpretacja
16.01.2006 Podatki

Czy po uzyskaniu oddzielnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej nadal możemy prowadzić działalność gospodarczą na dotychczasowych zasadach?

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Jakie skutki podatkowe spowoduje rozdział działalności prowadzonej przez obojga małżonków na działalność indywidualną każdego z nich w podatku dochodowym oraz w formalnościach natury prawno-księgowej. (wzajemnego przekazywania majątku w postaci środków trwałych, wyposażeń, towarów, który był wspólny przed przekształceniem)?

Interpretacja
17.11.2005 Podatki

Czy konieczne jest sporządzenie remanentu likwidacyjnego i zapłacenie z tego tytułu podatku dochodowego w momencie przekształcenia działalności gospodarczej prowadzonej na imię obojga małżonków na podstawie jednego wpisu do działalności gospodarczej na działalność gospodarczą prowadzoną w spółce cywilnej?

Interpretacja
04.11.2005 Podatki

Czy przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej na imię obojga małżonków w małżeńską spółkę cywilną i wniesienie do niej aportem dotychczas prowadzonego przedsiębiorstwa spowoduje konsekwencje w zakresie podatku VAT i czy spółka cywilna będzie miała obowiązek zakupu nowych kas fiskalnych?.

Interpretacja
26.10.2005 Podatki

Jak należy opodatkować towary pozostałe na dzień zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków?

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

dotyczy formy prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez małżonków na podstawie odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej, po dokonaniu zmiany wspólnego wpisu oraz sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych dochodów z tego tytułu

Interpretacja
14.09.2005 Podatki

Czy w przypadku przymusowego, wymuszonego przez prawo przekształcenia dotychczasowej firmy prowadzonej przez małżonków bez umowy, w spółkę jawną obowiązani jesteśmy do złożenia deklaracji PCC-1 i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od wartości wniesionych wkładów?

Poprzednia Następna