Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, świadczonych w ramach Programu usług leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, łącznie z usługą przechowywania komórek rozrodczych męskich i żeńskich. Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, świadczonych poza Programem usług leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, łącznie z
Zwolnienie od podatku usług przeprowadzania naukowo-lekarskich sekcji zwłok pacjentów na zlecenie innych jednostek medycznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU symbolem 86.22.1.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c usług wymienionych we wniosku.
Opodatkowanie przychodu uzyskiwanego z tytułu umowy o świadczenie usług zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Zwolnienie od podatku VAT usług medycznych nabywanych od Zagranicznych Podmiotów Medycznych w celu świadczenia usług pacjentom. Obowiązek rozliczenia podatku należnego z tytułu importu usług Profilaktyki, nabywanych od Zagranicznych Podmiotów Medycznych, które nie podlegają zwolnieniu od podatku VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych na podstawie Umowy na rzecz Podmiotów – art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT dla usługi polegającej na medycznym badaniu laboratoryjnym za pomocą preparatu do mikrobiologicznej oceny skuteczności sterylizacji termicznej.
Państwa stanowisko, zgodnie z którym planowana Usługa powinna korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy jako świadczenie kompleksowe należało uznać za nieprawidłowe.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług psychoterapeutycznych.
Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie czynności aportu z opodatkowania podatkiem VAT.
Zwolnienie od podatku VAT usług z zakresu medycyny ogólnej, medycyny estetycznej, medycyny regeneracyjnej, fizjoterapii, balneologii oraz kosmetologii.
Brak prawa do odzyskania podatku od towarów i usług związanego z dofinansowaniem zakupu przez Wnioskodawczynię urządzeń i aparatury medycznej w celu świadczenia przez Wnioskodawczynię wyłącznie usług zwolnionych od VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla usług w zakresie masażu leczniczego, klasycznego, sportowego, relaksacyjnego oraz orientalnego (beduińskiego) oraz dla usług w zakresie indywidualnych ćwiczeń na siłowniach z klientami indywidualnymi.
Obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących dostawę towarów i usług, w związku z realizacją projektu.
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług realizacji Pakietów medycznych świadczonych na rzecz Kontrahentów.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Usługi delegowania personelu do placówek opieki zdrowotnej Zleceniodawcy nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT również jako usługi ściśle związane z usługami opieki medycznej.
Możliwość zwolnienia z akcyzy ambulansów sprzedawanych przed pierwszą rejestracją na rzecz Straży Pożarnej oraz podmiotów nie będących podmiotami leczniczymi, które zostaną docelowo przeznaczone do działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych przez podmioty lecznicze wpisane do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej