Czy w opisanym stanie faktycznym, w rozliczeniu za rok 2022 Wnioskodawca był uznawany za małego podatnika w rozumieniu ustawy o CIT, gdy przychody ze sprzedaży Wnioskodawcy wraz z podatkiem VAT należnym od tych przychodów ze sprzedaży nie przekroczyły limitu ustawowego z art. 4a pkt 10 ustawy o CIT. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w rozliczeniu w kolejnych latach podatkowych, Wnioskodawca będzie
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ośmiu umów sprzedaży lokali mieszkalnych w 2025 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2023 r.
Uznanie, że przedmiot Aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz uznania transakcji za czynność wyłączoną spod opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia Umów Przenoszących lokale mieszkalne po 1 stycznia 2024 r. w wykonaniu Umów Deweloperskich zawartych w 2022 r.
Nieuznanie Pana za podatnika podatku VAT w odniesieniu do sprzedaży Lokalu i Gruntu.
Podstawa obliczenia daniny solidarnościowej nie podlega pomniejszeniu o kwotę strat z lat ubiegłych.
Uznanie wydzielonej części przedsiębiorstwa za ZCP oraz obowiązek korekty podatku naliczonego przez wydzieloną spółkę.
1. Czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4 pkt 4a ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) 2. Czy wniesienie aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT na kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością skutkuje brakiem przychodu podatkowego po stronie
Uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta nakładów na Inwestycję oraz gruntu wraz z nakładami na Inwestycję za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację Inwestycji Drogowej, uznanie zwrotu przez Miasto niewykorzystanej Kwoty Partycypacji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z budową Infrastruktury, przekazywanych nieodpłatnie na rzecz Gminy oraz brak podlegania opodatkowaniu nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych przez Spółkę na Infrastrukturę.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku uznania planowanej sprzedaży Nieruchomości za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia przez nabywcę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej sprzedaż Nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania Infrastruktury przez Spółkę na rzecz Gminy.
Wyłączenie z opodatkowania zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację Infrastruktury Drogowej
Spółka – na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 ustawy – ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Inwestycji Drogowej.
Kwestia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - kosztu nabycia Nieruchomości przypadający na nabycie Budynków istniejących (z wyłączeniem Zaplecza), po ich wyburzeniu związany z uzyskaniem przychodu w postaci zbycia towaru w zakresie, w jakim Inwestycja polega na tworzeniu towaru przeznaczonego na sprzedaż; - w przypadku wykorzystywania Zaplecza jako zaplecza prac wyburzeniowych a następnie
Sposób rozliczania kosztów związanych z inwestycją deweloperską przez wspólnika spółki celowej.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek, prowizji i opłat od pożyczek i kredytów na sfinansowanie przedsięwzięcia deweloperskiego
kwalifikacja do kosztów pośrednio związanych z przychodami oraz momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków ponoszonych w związku z prowadzoną działalnością deweloperską.
w zakresie możliwości zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych prowizji od udzielenia Kredytu, prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu oraz prowizji od kwoty niewypłaconego Kredytu, mimo że inwestycja ta została tylko w części zrealizowana ze środków pochodzących z Kredytu
w zakresie możliwości zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych prowizji od udzielenia Kredytu, prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu oraz prowizji od kwoty niewypłaconego Kredytu, mimo że inwestycja ostatecznie nie została zrealizowana ze środków pochodzących z Kredytu
w zakresie kwalifikacji ponoszonych kosztów w celu prawidłowego odzwierciedlenia momentu ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu.