Obowiązki płatnika w związku z wypłatą odsetek lub dyskonta oraz dywidendy od papierów wartościowych zarejestrowanych na rachunku prowadzonym dla spółki jawnej oraz obowiązku sporządzenia przez Spółkę informacji PIT-8C odnośnie sprzedaży papierów wartościowych zarejestrowanych na rachunku spółki jawnej.
Skutki podatkowe nabywania wierzytelności leasingowych oraz ich późniejszego odkupu.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest postępowanie Wnioskodawcy, polegające na tym, że w związku z inwestowaniem w obligacje zerokuponowe, do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, zalicza on wyłącznie kwoty dyskonta.
Brak uwzględnienia przychodów z obligacji nabywanych przez Spółkę do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f ustawy o CIT.
Czy przelewy (sprzedaż) wierzytelności do SPV w ramach transakcji Sekurytyzacji będą wykonane w ramach usługi świadczonej przez SPV na rzecz Państwa podlegającej zwolnieniu z podatku VAT, czy Państwo będą podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej świadczonej przez SPV na rzecz Państwa i w konsekwencji, czy Państwo będą zobowiązani do rozpoznania tej transakcji, jako importu usług dla celów
Sposób rozpoznania przychodów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją sekurytyzacji wierzytelności leasingowych.
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
W zakresie ustalenia: 1. Czy cena należna Spółce od SPV za sprzedane Wierzytelności wynikające z Umów Leasingu (zarówno operacyjnego, jak i finansowego) oraz Umów Najmu nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki, natomiast, po sprzedaży powyższych Wierzytelności, Spółka będzie miała obowiązek rozpoznawać przychody w wysokości całości rat leasingowych wynikających z Umów Leasingu operacyjnego
Czy Dyskonto będzie podlegać w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu pobieranemu u źródła.
Czy wypłacając klientom – nierezydentom (uprawnionym z Zagranicznych papierów wartościowych) odsetki lub dyskonto od Zagranicznych papierów wartościowych Spółka jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 26 ust. 2c Ustawy o CIT?
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odsetek lub dyskonta od zagranicznych papierów wartościowych, których emitentem nie jest Wnioskodawca.
Obowiązki płatnika z tytułu programów motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Czy: - Dyskonto stanowiące wynagrodzenie ponoszone przez Spółkę na rzecz SPV stanowi zysk przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 Umowy Polsko-Irlandzkiej i w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, w tym podatkiem u źródła, którego podatnikiem byłaby SPV a płatnikiem Spółka; - płatności otrzymane przez Spółkę od Leasingobiorców z tytułu spłaty Wierzytelności
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Skutki podatkowe sekurytyzacji wierzytelności leasingowych i pożyczkowych.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą we Francji.
Obowiązki płatnika z tytułu programów motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Dotyczy obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę francuską.
Wnioskodawca nie jest i nie będzie płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, o którym mowa w art. 31 i art. 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przepis art. 4a pkt 10 updop należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiadał w latach podatkowych 2018-2021 oraz posiada w 2022 r. i będzie posiadał w kolejnych latach podatkowych status „małego podatnika”, przy obliczaniu wysokości „przychodów ze sprzedaży” uzyskiwanych przez Bank każdorazowo w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy należało pominąć/należy