Interpretacja
09.02.2021 Podatki

Możliwości rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu „Kosztów PPK” jako kosztów bezpośrednio związanych z przychodami

Artykuł
22.10.2018 Kadry i płace

Od 1 października 2018 r. obowiązują znowelizowane wzory informacji i deklaracji składanych do PFRON. Modyfikacje tych dokumentów wynikają ze zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, uchwalonych 6 czerwca 2018 r., i mają charakter dostosowujący. Publiczne i niepubliczne przedszkola włączono do grupy pracodawców zwolnionych z wpłat na PFRON, jeżeli

Interpretacja
06.07.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży biletów w cenach nominalnych przez X na rzecz Miasta i Y; opodatkowania sprzedaży druków biletów średniookresowych oraz długookresowych przez Miasto na rzecz X; opodatkowania sprzedaży biletów zakupionych od X przez Miasto i Y dalszym odbiorcom; opodatkowania podziału wpływów ze sprzedaży biletów wspólnych; opodatkowania podziału wydatków

Porada
30.06.2018 Kadry i płace

Od 1 marca br. ustalone prawo do emerytury wyklucza możliwość uzyskania z PFRON dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim. Zmianie uległy również wzory formularzy przekazywanych do PFRON. Przekazując w kwietniu br. dokumenty dotyczące dofinansowania do PFRON za marzec 2011 r., pracodawcy zobowiązani są posługiwać się nowymi wzorami.

Interpretacja
05.02.2015 Podatki

Przychody z tytułu praw majątkowych jak i poniesione koszty powinny zostać wykazane w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym zostaną uzyskane (poniesione). Z uwagi na to, iż przewidywany koszt wydania pamiętnika będzie znacznie przewyższać spodziewany przychód z tytułu sprzedaży pamiętników, nie wystąpi dochód do opodatkowania lecz strata ze źródła przychodu, tj. z praw majątkowych

Interpretacja
13.10.2014 Podatki

Czy wydatki związane z nabyciem usług w celu emisji akcji na rynku regulowanym w szczególności: koszty związane ze sporządzeniem prospektu emisyjnego, koszty zakupu usług od doradców finansowych, koszty doradztwa prawnego, związane ze sporządzeniem aktu notarialnego, koszty związane z ogłoszeniem, drukiem i dystrybucją prospektu, koszty kampanii reklamowych i promocyjnych itp. stanowią koszty uzyskania

Interpretacja
21.10.2013 Podatki

Czy Spółka może wystawić, jako sprzedawca, faktury korygujące stawkę VAT, mimo iż na czasopiśmie nie była uwidaczniana ilość nakładu, a Spółka jako sprzedawca wykonała około 600 szt. tego czasopisma kwartalnie, oraz wpłynęło pismo nabywcy o skorygowanie podstawowej stawki VAT do stawki obniżonej za okres pięciu lat od dnia wystawienia korekt?

Interpretacja
09.01.2013 Podatki

1. Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o VAT, w szczególności art. 106 oraz przepisów Rozporządzenia VAT Spółka jest uprawniona do przesyłania kontrahentom faktur w formie elektronicznej? 2. Czy Spółka mogłaby przechowywać kopie tych faktur w formie elektronicznej zapewniając ich wydruk w formie papierowej w każdej chwili na żądanie organów podatkowych?

Interpretacja
21.05.2012 Podatki

Czy kopie faktury VAT wystawianych przez Spółkę, dokumentujących dokonane czynności, mogą być przechowywane w wersji elektronicznej (PDF)?

Interpretacja
07.02.2012 Podatki

różnice kursowe a kurs średni NBP; niezrealizowane różnice kursowe a wartość początkowa

Interpretacja
26.10.2011 Podatki

Stawka podatku na ksiązki wytwarzane z własnych materiałów i na własnych maszynach.

Interpretacja
29.07.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży czasopisma z dodatkami postępuje prawidłowo opodatkowując ją łącznie stawką VAT w wysokości 5%?

Interpretacja
30.05.2011 Podatki

Czy drukowanie książek z własnych materiałów, wykonywanych na zlecenie wydawców, oznaczonych stosownymi symbolami ISBN należy traktować jako wykonanie usługi z zastosowaniem 23% stawki podatku, czy jako dostawę rozliczyć przez stosowanie 5% stawki.

Interpretacja
19.05.2011 Podatki

1. Czy w opisanym powyżej wariancie l, w przypadku gdy Wnioskodawca przenosił będzie na kontrahenta własność książek (PKWiU 58.11.1) posiadających numery ISBN lub książek posiadających numery ISBN z płytą CD lub DVD dostarczoną przez kontrahenta, powinien stosować stawkę podatku od towarów i usług o jakiej mowa w pkt 32 tabeli załącznika 10 do ustawy o podatku od towarów i usług, tj. stawkę 5%? 2.

Interpretacja
19.05.2011 Podatki

1. Czy w opisanym powyżej wariancie l, w przypadku gdy Wnioskodawca przenosił będzie na kontrahenta własność książek (PKWiU 58.11.1) lub książek z płytą, a książki te w wykonaniu jego czynności wywożone będą poza terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego, przy spełnieniu dalszych przesłanek określonych w art. 13 ust. 2 i ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług, dokonywał będzie

Interpretacja
27.01.2011 Podatki

brak prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektu polegającego na opracowaniu i druku wydawnictwa

Interpretacja
10.12.2010 Podatki

Czy możliwe jest przechowywanie kopii faktur sprzedaży w systemie księgowym, w którym dokumenty te zostały wystawione bez konieczności drukowania ich i przechowywania w formie papierowej, w sytuacji gdy kontrahent otrzymuje oryginał faktury w formie papierowej?

Interpretacja
30.11.2010 Podatki

Parafia nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z drukiem broszur informacyjnych.

Interpretacja
15.11.2010 Podatki

Czy Wnioskodawca może zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 0% do usług drukowania książek?

Interpretacja
21.10.2010 Podatki

Czy Spółka może wystawiać faktury VAT i przesyłać klientom pocztą elektroniczną oryginał faktury jako plik PDF zachowując jednocześnie w księgach kopię faktury?

Poprzednia Następna