Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów przez Dostawcę na rzecz Spółki.
dostawa gotowych posiłków i dań; stawka podatku; dostawa wraz z usługa dowozu
w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów przesyłanych do nabywcy kurierem oraz ustalenia, w rozliczeniu za jaki okres Spółka może zrealizować prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów od dostawcy
Stawka podatku VAT dla sprzedaży gotowych posiłków i dań - 5 %, na mocy wyżej powołanego art. 41 ust. 2a w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dokonywanych pomiędzy koncernami paliwowymi a Spółką za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od koncernów paliwowych w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31 grudnia 2013 r. i od dnia 1 stycznia 2014 r.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT od tej transakcji?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktur otrzymanych od Pośrednika związanych z korzystaniem z Kart Flota?
Zakres wpływu przekazania samochodu osobowego na potrzeby własne na prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego (określonego w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług).
Czy właściwą stawką stosowaną do sprzedaży (dostawy) podstawki samochodowej dla dzieci będzie stawka VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 ustawy o VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towarów Wnioskodawcy z terytorium Polski na terytorium Republiki Czeskiej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy dostawie towarów.
1. Czy sprzedaż użytkownikowi wieczystemu prawa własności nieruchomości, którą nabył już w roku 1996 powinna być traktowana jako dostawa towaru w rozumieniu ustawy o VAT? 2. Czy powinna zatem podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
uznanie nabywanych aktywów za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa
1) Czy sprzedaż gruntu niezabudowanego nieuzbrojonego dokonana przez Zainteresowanego wspólnie z małżonkiem była czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem w sytuacji, gdy tylko małżonek prowadzi działalność gospodarczą, lecz transakcja sprzedaży określona powyżej, nie pozostawała w jej zakresie? 2) Czy podatek VAT powinien zostać naliczony i zapłacony od połowy ceny sprzedaży działki gruntu niezabudowanego
Czy wydanie przez Wnioskodawcę nagród rzeczowych zwycięzcom konkursów zgodnie z regulaminem, w ramach organizowanych przez niego akcji promocyjnych w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy, w oparciu o zawierane umowy na działania promocyjne, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w świetle art. 7 ust. 2 ustawy VAT?
Czy wydanie towarów w ramach organizacji programu lojalnościowego rodzi obowiązek w podatku VAT u podatnika Wnioskodawcy na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.)?
W zakresie momentu powstania przychodu w związku z wprowadzeniem kart żywieniowych dla klientów (bony towarowe).
Nieodpłatne przekazanie towarów w ramach akcji motywacyjnej, jeśli przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego podlega opodatkowaniu.
1. Czy wykonanie oprzyrządowania dla klienta zagranicznego można potraktować jako usługę i przenieść obowiązek podatkowy na kontrahenta ze Wspólnoty? 2. Czy Spółka ma obowiązek zastosować stawkę podstawową podatku od towarów i usług?
W którym momencie, na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu dostawy towarów dokonanej na terytorium USA?
Jaką stawkę podatku powinna zastosować Spółka przy sprzedaży brykietu ze słomy? Czy stawka 3% jest właściwa?
w świetle przedstawionego przez Spółkę opisu zdarzenia przyszłego, należy stwierdzić, iż wymienione we wniosku składniki nabywanej(ych) spółki(ek), nie będą posiadały na dzień transakcji cech wymienionych w art. 551 Kodeksu cywilnego oraz art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług i nie mieszczą się w pojęciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa ani też przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie majątku pozostałego po spłacie wierzycieli, przekazanego udziałowcom w ramach podziału majątku Spółki.