Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez doradcę dokumentujących wydatki na usługi doradztwa podatkowego.
Skutki podatkowe korzystania z udostępnionej przez Kancelarię infrastruktury, materiałów i wsparcia pracowników Kancelarii w celu wykonywania usług wynikających z umowy.
Czy dochód Wnioskodawcy osiągany w związku z wynagrodzeniem za usługi wykonywane na rzecz Klientów w zakresie, w jakim przypada ono na przygotowanie rozliczeń i deklaracji VAT, stanowi kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, uprawniający do zastosowania stawki 5%
Czy dochód Wnioskodawcy osiągany w związku z wynagrodzeniem za usługi wykonywane na rzecz Partnera w zakresie, w jakim przypada ono na wysyłkę plików .XML z deklaracjami do organów podatkowych, stanowi kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, uprawniający do zastosowania stawki 5%?
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi doradztwa podatkowego i usługi prawnicze wystawionych przez doradcę.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawnych.
Usługi doradztwa podatkowego wykonywane w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej opodatkowane są stawką 17% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka podatku na: stawki podatku VAT na kursy, szkolenia i seminaria dla doradców podatkowych oraz kursy, otwarte szkolenia krótkie, tj. różnego rodzaju konferencje, seminaria, warsztaty, oraz szkolenia zamknięte itp., których uczestnikami są osoby dorosłe, głównie pracownicy firm i innych jednostek organizacyjnych (np. kancelarii podatkowych, biur rachunkowych), zatrudnione w działach księgowości
dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będą mogły być opodatkowane 19% podatkiem liniowym na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod warunkiem wybrania tej formy opodatkowania, w stosownym, a określonym w art. 9a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych terminie.
Jakie są skutki prawne złożenia deklaracji podatkowych z podpisem wyłącznie pełnomocnika, bez podpisu podatnika?
Doradca podatkowy lub księgowy może opłacać podatki firmy, korzystając z jej konta na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez przedsiębiorcę.
Krajowa Rada Doradców Podatkowych nie miała prawa określić wzoru pełnomocnictwa, którego doradcy podatkowemu może udzielić klient. O możliwości podpisania i złożenia deklaracji za podatnika powinna decydować ocena, czy taka była w konkretnym przypadku wola ustawodawcy - wyrok NSA (sygn. akt II GSK196/05).
Czy doradca podatkowy prowadzący jednocześnie biuro rachunkowe może podpisywać zgłoszenia identyfikacyjne NIP-1, NIP-2, NIP-3 podatnika - klienta jeśli posiada odpowiednie pełnomocnictwo podpisane przez klienta?
Czy w koszty uzyskania przychodu można zaliczyć, potwierdzone rachunkami, wydatki na zakup ubioru służbowego ( kostium, marynarka, spodnie, buty stosowne do ubioru, itp. )? Podatnik prowadzi działalność gospodarczą: " Pośrednictwo Finansowo - Ubezpieczeniowe" w ramach której została zawarta umowa agencyjna z firmą ubezpieczeniową, której integralną częścią jest Regulamin Działalności Agenta oraz załącznik