Kwalifikacja przychodów z najmu domków rekreacyjnych do odpowiedniego źródła i możliwości rozliczania tego przychodu na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.
Stawka podatku VAT dla usług wynajmu nieruchomości mieszkalnych na cele mieszkaniowe.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu domków letniskowych.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy świadczonych przez Wnioskodawcę usługi najmu nieruchomości mieszkalnych (domków letniskowych i domu jednorodzinnego) Najemcy w celu zakwaterowania jego pracowników.
Sprzedaż nieruchomości koszty uzyskania przychodu oraz wydatkowanie środków ze sprzedaży nieruchomości na remont domu letniskowego i na spłatę kredytu.
Czy przychody z tytułu najmu przyczep kampingowych mogą być kwalifikowane jako przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowane na zasadach ogólnych, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej?
Czy wybór formy opodatkowania najmu w formie ryczałtu od osób fizycznych w wysokości 8,5% jest odpowiedni lub czy potraktować go należy jako prowadzenie działalności gospodarczej?
Czy w sytuacji przeznaczenia środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na budowę budynku mieszkalnego na działce rekreacyjnej Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży domku letniskowego oraz ruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży części nieruchomości nabytej w spadku.
Stawka podatku na sprzedaż drewnianych domów mieszkalnych i letniskowych oraz wystawienie faktury korygującej.
Stawka podatku na sprzedaż drewnianych domów mieszkalnych i letniskowych oraz wystawienie faktury korygującej.
Czy środki uzyskane ze sprzedaży lokalu własnościowego po zmarłej matce, które zostaną przeznaczone na budowę domu letniskowego- całorocznego, w którym wraz z żoną zamierza Pan zameldować się i zamieszkać na stałe, podlegać będą zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt.131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Jeżeli całoroczny budynek letniskowy będzie służył zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawczyni, tj. będzie spełniał funkcję mieszkalną (lokum, w którym koncentruje się życie rodzinne), to po spełnieniu wszystkich warunków określonych w ustawie przysługuje Wnioskodawczyni prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z realizowaną