Interpretacja
07.11.2024 Podatki

Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.

Interpretacja
15.06.2023 Podatki

Rozliczenie oraz udokumentowanie transakcji polegającej na wspólnym świadczeniu usług (...) w ramach jednej kompleksowej oferty pod nazwą „X”

Interpretacja
01.03.2023 Podatki

Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
22.07.2022 Podatki

Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.

Interpretacja
30.06.2022 Podatki

Otrzymana przez Pana darowizna środków pieniężnych w kwocie 45000 zł, która została przekazana przelewem bankowym na Pana konto bankowe, podlegała zwolnieniu określonemu w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Darowizna w wysokości 60000 zł przekazana Panu w formie gotówki – „z ręki do ręki”, a następnie wpłacona przez Pana na Pana rachunek bankowy, nie spełnia warunku określonego

Interpretacja
26.11.2020 Podatki

Dotację oraz środki otrzymywane od uczestników projektu w postaci wkładu własnego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Wkład własny uczestników projektu podlega opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT w części dotyczącej egzaminów czeladniczych oraz będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT w części dotyczącej kursów zawodowych wymienionych w złożonym wniosku i kursów prawa jazdy kat.

Porada
02.07.2018 Kadry i płace

Nie każdy pracodawca jest płatnikiem składek na PFRON. Po pierwsze, zależy to od stanu zatrudnienia, a po drugie, od tego, czy firma zatrudnia osoby niepełnosprawne. Obowiązek wpłat na PFRON dotyczy pracodawców zatrudniających co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Zatem o obowiązku wpłat na Fundusz nie decyduje liczba pracowników, lecz liczba zajmowanych przez nich

Interpretacja
11.05.2017 Podatki

Czy poniesione przez Wnioskodawcę straty powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego Wnioskodawcy, wskutek nielegalnych działań nieznanej osoby (osób) w USA i Czechach stanowią koszty uzyskania przychodu.

Interpretacja
08.09.2008 Podatki

Czy Spółka może dokonać odliczenia naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych podatku od towarów i usług proporcjonalnie do dokonanej zapłaty i nie odliczać podatku od towarów i usług naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych proporcjonalnie do kwoty potrąconej składki plantatorskiej?

Interpretacja
06.09.2007 Podatki

Czy można powiększyć podatek naliczony o zryczałtowany zwrot podatku, w przypadku, gdy należność wobec rolnika została uregulowana gotówką wpłaconą banku bezpośrednio na rachunek rolnika ryczałtowego?

Interpretacja
03.08.2007 Podatki

Czy prowadzenie ewidencji przychodów zwolnionych od podatku w postaci rejestru kasowego, sporządzonej na podstawie dowodów wpłat będzie prawidłowym udokumentowaniem przychodów zwolnionych od podatku , które zostaną wykazane w deklaracji VAT-7.

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy utracone wadium może być zaliczone przez moją firmę jako koszt uzyskania przychodu lub jako pozostałe koszty operacyjne (ustawa o rachunkowości art. 3 ust. 1 pkt 32) i w jaki sposób powinno być udokumentowane?

Interpretacja
20.10.2004 Podatki

Czy należy dokumentować wpłaty dokonywane na konto Stowarzyszenia ZAIKS za wykorzystywanie utworów objętych ochroną praw autorskich?

Interpretacja
26.04.2004 Podatki

Czy dokument elektroniczny może być uznany jako potwierdzenie dokonania darowizny np. na szkołę, kościół?

Interpretacja
09.04.2004 Podatki

dotyczy opłat ewidencyjnych od wpisu do dowodu rejestracyjnego kolejnego terminu badania technicznego