Możliwość uznania dokumentów związanych z podróżami służbowymi, które będą przechowywane w formie elektronicznej na zasadach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, za podstawę do ustalenia dla pracownika przychodu oraz przychodu zwolnionego z PIT, a w konsekwencji do zrealizowania Państwa obowiązków jako płatnika zaliczek na podatek PIT.
Stosowanie przepisów ustawy Ordynacja podatkowa w zakresie ustalenia terminu przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów z lat, w których wykazana była strata podatkowa.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym i w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca - zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi - może przechowywać Dokumenty Księgowe wyłącznie w formie elektronicznej (zeskanowane z dokumentów papierowych albo przetworzone z wersji elektronicznej do jednolitego formatu elektronicznego), podczas gdy odpowiedniki
Czy Spółki zachowają prawo, wynikające z art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, ze zm.; dalej: ustawa o CIT), do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków udokumentowanych na podstawie ww. dokumentów (alternatywnie: do uwzględniania takich wydatków w kosztach podatkowych poprzez odpisy amortyzacje w przypadku wytwarzanych
Podatek od towarów i usług w zakresie przechowywania i archiwizacji dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej bez konieczności przechowywania ich w wersji papierowej do upływu okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX
w zakresie archiwizowania faktur zakupowych otrzymanych w formie papierowej a przechowywanych w formie elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach zakupowych
w zakresie przesyłania, przechowywania faktur w formacie elektronicznym, otrzymywanych od kontrahentów dokumentów w formacie papierowym i przechowywania ich w elektronicznej formie (pytania nr 1-6 wniosku) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych przechowywanych w formie elektronicznej
w zakresie ustalenia, czy dowody księgowe przechowywane w formie elektronicznej są prawidłowymi dowodami do udokumentowania przychodów i kosztów podatkowych Spółki
1. Czy koszty zakupu polis ubezpieczeniowych dla pracowników będących zarządcami nieruchomości stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki w oparciu o fakturę wystawioną przez ubezpieczyciela lub brokera ubezpieczeniowego? 2. Czy oryginał polisy ubezpieczenia, w przypadku braku faktury, stanowi podstawę udokumentowanych kosztów Spółki?
Czy przeniesienie dokumentów źródłowych pochodzących sprzed roku 2004, a dotyczących nabycia, wytworzenia czy modernizacji środków trwałych i wartości niematerialnych, na elektroniczne nośniki informacji będzie zgodne z przepisem art. 86 par. 1 Ordynacji?
1. Ile lat należy przechowywać dokumenty księgowe dotyczące lat, w których została odliczona strata od dochodu z lat ubiegłych? 2. Czy strata z lat ubiegłych powoduje przedłużenie okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego?
Czy Spółka będzie miała prawo, po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za dany rok, przechowywać faktury sprzedażowe za okres sprawozdania w formie zapisu elektronicznego (w formie skanu faktury) dla potrzeb kontroli rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy Spółka będzie miała prawo, po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za dany rok, przechowywać faktury zakupowe za okres sprawozdania w formie zapisu elektronicznego (w formie skanu faktury) dla potrzeb kontroli rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy w związku z wydaną decyzją o nieodpłatnym przekazaniu wartości niematerialnych i prawnych W C G powinno wystawić fakturę VAT wewnętrzną, naliczyć i odprowadzić podatek VAT do urzędu skarbowego?
W wyniku pożaru w naszym biurze w dużej części została zniszczona dokumentacja księgowa (w szczególności faktury zakupu i sprzedaży). Czy w związku z powyższym zdarzeniem należy zawiadomić urząd skarbowy o zniszczeniu dokumentów księgowych?