W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Czy zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasądzona na podstawie art. 160 K.p.a. wyrokiem Sądu Okręgowego na rzecz Wnioskodawcy kwota z odsetkami ustawowymi jest wolna od podatku?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Odpłatne zbycie udziału w nieruchomości uprzednio przejętej na podstawie Dekretu Bieruta
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w prawach i roszczeniach do gruntu.
Odpłatne zbycie prawa własności budynku dokonane przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ustanowiono na rzecz Wnioskodawczyni prawo użytkowania wieczystego nieruchomości i przeniesiono prawo własności budynku, tj. wydano na rzecz Wnioskodawczyni ostateczną decyzję administracyjną o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego gruntu i przeniesienia własności budynku w formie
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży praw i roszczeń do nieruchomości utraconych na skutek tzw. Dekretu nabytych w drodze dziedziczenia
w zakresie obowiązków podatkowych związanych z otrzymanym odszkodowaniem za utracone mienie
Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasądzona wyrokiem Sądu Okręgowego na rzecz Wnioskodawcy kwota z odsetkami ustawowymi jest wolna od podatku?
Zważywszy na fakt, iż 1/2 sprzedanych przez Annę D. udziałów we współwłasności budynków przy ul. K. pochodzi z dziedziczenia po Janie S., a od daty stwierdzenia nabycia spadku do daty zawarcia umowy sprzedaży nie upłynął okres 5 lat to: 1) Czy Anna D. zobowiązana jest do uiszczenia podatku dochodowego od sprzedanego udziału w nieruchomości budynkowej (w części odziedziczonej po Janie S.), jeżeli nadal
W jaki sposób należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych otrzymaną cenę za sprzedaż składnika masy spadkowej po ojcu Wnioskodawczyni - praw i roszczeń do nieruchomości utraconych na skutek wprowadzenia tzw. Dekretu?
Czy Wnioskodawca, zamieszkały na stałe w Szkocji, tj. na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sytuacji zbycia praw do odszkodowania z tytułu utraty nieruchomości położonej w Polsce, jest objęty obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 1991 Nr 80 poz. 350)?
Czy Wnioskodawczyni, zamieszkała na stałe we Włoszech w sytuacji zbycia praw do odszkodowania za utratę nieruchomości położonej w Polsce, jest objęta obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego nabytego w drodze spadku, nie stanowi źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast odpłatne zbycie udziału w gruncie nabytego w darowiźnie dokonane przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, stanowi źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od
Czy kwota uzyskana przez Wnioskodawcę z tytułu sprzedaży nabytych w drodze spadku praw i roszczeń do Nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też nie podlega lub jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Sprzedaż udziałów we współwłasności budynków nie stanowi w ogóle źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast sprzedaż praw i roszczeń wynikających z art. 7 dekretu stanowi przychód z praw majątkowych, o których mowa w art. 10
Czy odsetki za zwłokę naliczone od odszkodowania i wypłacone wraz z należnością głównąsą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, tak jak należność główna?
Czy odsetki za zwłokę naliczone od odszkodowania i wypłacone wraz z należnością głównąsą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, tak jak należność główna?
Odpłatne zbycie udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym zostanie ustanowione na rzecz Wnioskodawcy prawo użytkowania wieczystego nieruchomości, tj. zostanie wydana na jej rzecz ostateczna decyzja administracyjna w formie aktu notarialnego o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego gruntu stanowi źródło przychodu w rozumieniu
Wobec uznania, że w przedstawionej we wniosku sytuacji Wnioskodawca osiągną przychód ze źródła przychodów, określonego w art. 10 ust. 1 pkt 7, a nie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w omawianej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie z opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z jego treścią
Czy na Wnioskodawczyni będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wypadku sprzedaży udziału w nieruchomości?