Dotyczy ustalenia: - czy przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 3 i 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1) i art. 12 ust. 4 pkt 9) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) z tytułu sprzedaży towarów za pomocą karty podarunkowej (bonu różnego przeznaczenia) powstaje w momencie wykorzystania karty na zakup towarów w wysokości wartości netto sprzedaży (tj. bez podatku VAT według
Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej, zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów oraz uznanie, że momentem powstania prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur otrzymanych bezpośrednio przez Usługodawcę jest dzień wpływu faktury zakupowej do Usługodawcy.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Dniem poniesienia kosztu uzyskania przychodu typu GRNI jest dzień, w którym koszt ten ujęto w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie innego niż faktura dowodu księgowego
Dniem poniesienia kosztu uzyskania przychodu typu GRNI jest dzień, w którym koszt ten ujęto w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie innego niż faktura dowodu księgowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od syndyka, po upadłości dewelopera, a pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w opisywanym powyżej modelu rozliczeń wynikającym z Ustawy o OZE w odniesieniu do części wynagrodzenia otrzymywanego od Kontrahenta i stanowiącego Saldo Dodatnie?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym, prowadząc nadal działalność o której mowa w Zezwoleniu na terenie Strefy, Spółka jest uprawniona do korzystania z pomocy publicznej (w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych) przyznanej w związku z inwestycjami przeprowadzonymi na podstawie Zezwolenia, do upływu okresu na jaki ustanowiona została Strefa, tj. do 31 grudnia 2026
W zakresie ustalenia czy: - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej na części Działki 1, stanowiącej własność Miasta, stanowią bezpośredni koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy, który został rozpoznawany w dacie sprzedaży poszczególnych nieruchomości lokalowych w wielkości proporcjonalnej do powierzchni sprzedawanych lokali w Inwestycji 1; - wydatki poniesione na Koszty Inwestycji Drogowej
W zakresie ustalenia: 1. Czy w wariancie nr 1 przychód w podatku dochodowym od osób prawnych powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. w momencie częściowego wykonania usługi, gdzie poprzez częściowe wykonanie usługi należy rozumieć podpisanie protokołu częściowego wykonania prac, protokołu odbioru końcowego lub protokołu zakończenia okresu próby, 2. Czy w wariancie nr 2 przychód w podatku
Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce podatku u źródła pobranego w Arabii Saudyjskiej od wynagrodzenia z tytułu usług świadczonych na rzecz Spółki saudyjskiej. Dniem zapłaty podatku u źródła jest dzień dokonania przez płatnika (Spółkę saudyjską) przelewu w walucie lokalnej (obciążenia rachunku bankowego płatnika) na konto organu podatkowego
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Mają Państwo prawo odliczyć podatek naliczony wynikający z ww. faktury, w rozliczeniu za okres, w którym należność została uregulowana z zastrzeżeniem terminu wskazanego w art. 86 ust. 13 ustawy.
Czy zgodnie z opisem stanu faktycznego, na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie kwota wynikająca z wystawionych w danym miesiącu dowodów sprzedaży (faktur/paragonów) na rzecz klientów, pomniejszona o wynagrodzenie należne innym członkom Konsorcjum wynikające z wystawionych przez nich faktur bądź not księgowych.
W zakresie ustalenia: Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych
W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
W zakresie ustalenia, czy Spółka postępuje prawidłowo rozpoznając przychód z tytułu wykonania usług budowlanych w dacie podpisania protokołów zaawansowania oraz w dacie protokołu końcowego.
Czy Opłaty za Usługi świadczone w okresie nieprzekraczającym roku podatkowego, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami, dla celów podatkowych powinny zostać potrącone w dacie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d zd. 1 ustawy o CIT. Czy Opłaty za Usługi świadczone w okresie przekraczającym rok podatkowy, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane
Podatek od towarów i usług w zakresie terminu wystawienia faktur dokumentujących opłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, określenia daty sprzedaży i zawarcia stosownych kwot na ww. fakturach (pytanie nr 2 z wniosku) oraz opodatkowania podatkiem VAT należności za lata 2019-2021 z tytułu przekształcenia.
czy wydatki na prace o charakterze remontowym, tj. takie, które nie skutkują zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego stanowią koszt uzyskania przychodu - jako wydatek na remont - jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia, pomimo rozliczania tych samych kosztów dla celów bilansowych w czasie.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych poręczeń Wnioskodawcy powstał jednorazowo w dacie udzielenia poręczenia, niezależnie od okresu trwania Umów (wydłużonych aneksami)