Czy prawidłowe jest rozliczanie opłaty wstępnej proporcjonalnie do trwania umowy leasingu, tj. zaliczanie w koszty uzyskania przychodu wstępnej opłaty leasingowej proporcjonalnie do długości trwania umowy leasingu?
Czy Spółka powinna opłatę wstępną, czynsz inicjalny, opłatę manipulacyjną zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów z działalności Spółki, w momencie ich poniesienia?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Czy czynsz inicjalny i czynsz zerowy powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą ich poniesienia, czy też opłaty te trzeba rozliczać przez cały okres trwania umowy leasingu?
Czy w przypadku użytkowania samochodu na podstawie umowy leasingu operacyjnego nie ma zastosowania ograniczenie kosztów uzyskania przychodów do 20.000 euro w przypadku zakupu samochodu osobowego?
Czy Spółka prawidłowo rozlicza opłatę leas1ngową w czasie odpowiadającym okresowi trwania umowy leasingowej?
Czy opłata wstępna (czynsz inicjalny) oraz czynsz zerowy powinny zostać zaliczone w koszty uzyskania przychodów jednorazowo, w dniu otrzymania faktur, czy też powinny być rozliczane przez cały okres trwania umowy leasingowej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Spółka ma prawo do zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych jednorazowo, w momencie jej poniesienia wstępnej opłaty leasingowej?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 2012 r. jednorazowo nierozliczoną pozostałą kwotę opłaty wstępnej?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie poniesienia zerowego czynszu leasingowego
1. Czy skorygować zeznanie podatkowe za rok 01.05.2011 - 30.04.2012 uwzględniając w kosztach podatkowych całą opłatę wstępną leasingową? 2. Jak rozliczać opłatę wstępna leasingową przy zawarciu kolejnych umów leasingowych?
1. Czy skorygować zeznanie podatkowe za rok 01.05.2011 - 30.04.2012 uwzględniając w kosztach podatkowych całą opłatę wstępną leasingową? 2. Jak rozliczać opłatę wstępna leasingową przy zawarciu kolejnych umów leasingowych?
Czy pierwsza opłata leasingowa, która ma zostać poniesiona przez Spółkę, zawierająca opłatę przygotowawczą, winna być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Spółki w całości, w dacie jej poniesienia, czy też winna być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości umowy leasingu, która ma zostać zawarta?
Czy czynsz inicjalny i czynsz zerowy powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą ich poniesienia, czy też opłaty te trzeba rozliczać przez cały okres trwania umowy leasingu?
Czy opłatę wstępną można zaliczyć w koszty podatkowe jednorazowo w momencie ich poniesienia?
Czy Spółka wyżej określoną pierwszą ratę może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też pierwszą ratę należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy Spółka wyżej określoną opłatę wstępną może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też opłatę wstępną należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy pierwsza rata leasingowa określona w umowie leasingowej jest tzw. kosztem pośrednim i może być zaliczona w koszty uzyskania przychodów w momencie jej poniesienia?
Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo opłaty wstępnej (czynsz inicjalny, czynsz zerowy) wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego w jej pełnej wysokości w miesiącu ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, tj. we wrześniu br.?
Czy Spółka może zaliczyć pierwszą wyższą opłatę leasingową z każdej z trzech umów do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu poniesienia - sierpniu 2011 r.?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów czynszu inicjalnego, czynszu zerowego oraz opłaty manipulacyjnej.