Uznanie tygodnika lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu 5% stawką podatku VAT, uznanie tygodnika lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu 5% stawką podatku VAT w sytuacji dodania do niego bezpłatnego magazynu reklamowego i programu telewizyjnego oraz możliwość zastosowania stawki 8% podatku VAT przy sprzedaży tygodnika lokalnego w sytuacji, gdy powierzchnia
uznanie czasopisma lokalnego za czasopismo specjalistyczne podlegające opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku w sytuacji dodania do niego bezpłatnego programu telewizyjnego oraz w sytuacji zawarcia w nim reklam ogólnopolskich o określonej powierzchni
stawka podatku dla wydrukowanych z własnego materiału czasopism specjalistycznych
Czy w opisanym stanie faktycznym właściwym jest stosowanie stawki VAT w wysokości 5% dla czasopisma , o której mowa w art. 41 ust. 2a ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 177 poz. 1054)?
Czy kosztem uzyskania przychodu ze zbycia akcji są wydatki na szkolenie i nabycie specjalistycznych publikacji (gazet, książek) związanych z inwestowaniem na giełdzie oraz cała prowizja i odsetki od kredytu, który nie został w pełni wykorzystany na nabycie akcji?
Czy wytworzenie z materiału własnego nowego produktu w postaci książki czy czasopisma specjalistycznego, a następnie przenoszenie prawa do rozporządzania tymi produktami na nabywcę jako właściciela należy uznać za dostawę towarów? Czy sprzedaż książek (posiadających oznaczenia wg PKWiU ex 22.11 oraz oznaczonych symbolem ISBN) i czasopism specjalistycznych (posiadających oznaczenia wg PKWiU ex 22.13
Czy w przedstawionym stanie faktycznym czynności wykonywane przez Podatnika stanowią odpłatną dostawę towarów (czasopism i książek), do której Podatnik miał prawo zastosować stawkę 0% podatku VAT?
Czy wytwarzanie książek i czasopism z własnych materiałów połączone z przenoszeniem prawa do rozporządzania nimi jak właściciel stanowi dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o VAT. Ksiązki i czasopisma specjalistyczne posiadają nr ISBN lub ISSN i sklasyfikowane są pod symbolem PKWiU 22.11 oraz 22.13.
Czy w związku z nowelizacją ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług i wprowadzeniem obniżonej do wysokości 0% stawki podatku do dostaw i wewnątrzwspólnotowego nabycia czasopism specjalistycznych, istnieje możliwość zastosowania ww. obniżonej
Czy przy sprzedaży K. można stosować stawkę podatku VAT w wysokości 0%?
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy
Czy stanowisko w zakresie prawa do odliczania podatku VAT od zakupów sfinansowanych dotacją jest prawidłowe?
Podatnik pyta o zastosowanie prawidłowej stawki podatku do sprzedaży czasopism specjalistycznych. Zdaniem Pytającego właściwym jest stosowanie zgodnie z załącznikiem 3 poz. 49 stawki 7%, ponieważ w ustawie o podatku od towarów i usług przewidziano dla tego rodzaju działalności stawkę podatku wymienioną wyżej.
Prawo do zastosowania "zerowej" stawki podatku VAT- przy produkcji książek (poradnik wymienno-kartkowy) oznaczonych symbolem ISBN- przy produkcji czasopisma specjalistycznego (miesięcznik) - oznaczonego numerem ISSN.
Czy zasadne jest zastosowanie od 1 maja 2004 r. stawki podatku VAT 7% do sprzedaży czasopisma sklasyfikowanego w grupowaniu 22.13.10-00.29 PKWiU?
Jaka stawka podatku VAT po 1 maja 2004r. ma zastosowanie do sprzedaży czasopisma specjalistycznego, które wydawane jest w nakładzie nie przekraczającym 1700 egz. o tematyce regionalno-lokalnej ?