Z tytułu zamiany opisanego we wniosku udziału w lokalu na cały lokal mieszkalny nie będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ dokonana pomiędzy matką i córką zamiana będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Czy wydatki, które Spółka ponosi na dofinansowanie Pakietów Medycznych (zarówno w części dot. Pracowników jak i Członków Rodzin), stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
Pożyczka od ojczyma - pomimo rozwodu z matką - korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 10 lit. b) upcc, przy spełnieniu pozostałych warunków.
Zawarta umowa zamiany udziałów w lokalach mieszkalnych stanowiących odrębną nieruchomość zwolniona będzie od podatku od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Darowizna udziału w lokalu mieszkalnym dokonana przez siostrę korzysta ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Cykliczna darowizna 200 zł od dziadków na konto ojca małoletniej Wnioskodawczyni, na jej rzecz.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Należy zgodzić się z Państwem, że Spółka nie będzie zobowiązana w stosunku do swoich pracowników do obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy oraz sporządzenia stosownej informacji oraz do wystawienia informacji na rzecz członków rodzin pracowników i osób trzecich.
Korzystanie z każdej preferencji podatkowej uzależnione jest od spełnienia wszystkich ustawowych przesłanek wymaganych do jej zastosowania. Darowizna w gotówce, a następnie jej wpłata na konto nie wypełnia tych przesłanek. Jeżeli przeznaczy Pani środki z otrzymanej darowizny od dziadka na (...) budowę domu jednorodzinnego, nabycie lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość albo na spłatę
w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez spółkę na dobrowolne ubezpieczenie grupowe małżonków oraz partnerów życiowych pracowników mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani córkę na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków uzyskanych ze sprzedaży, z których to środków dalej córka dokonała darowizny na Pani rzecz, nastąpiła na Pani konto. Pieniądze znajdują się więc na Pani koncie bankowym, gdzie przechowywała Pani te środki uprzednio w depozycie. Tym
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków ze sprzedaży, z których to środków dalej mąż dokonał darowizny na Pani rzecz, nastąpiła na konto, którego współposiadaczem jest Pani jako osoba obdarowana. Pieniądze znajdują się więc na wspólnym koncie bankowym. Tym samym darowizna
w zakresie ustalenia: -Czy ponoszone przez Spółkę ogólne koszty funkcjonowania CRiK stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, -Czy ponoszone przez Spółkę koszty świadczeń udzielanych w ramach CRiK na rzecz jej pracowników stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, -Czy ponoszone przez Spółkę koszty świadczeń
Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na zakup pakietów medycznych dla pracowników i członków ich rodzin oraz partnerów
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu dofinansowania pakietów medycznych dla pracowników, oraz członków ich rodzin oraz partnerów
w zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do wycieczki dla pracowników oraz uprawnionych członków ich rodzin
Firma urządziła wielką imprezę integracyjną, na którą zaprosiła nie tylko wszystkich pracowników, ale także członków ich rodzin. Czy wydatki na takie osoby - niebędące pracownikami - mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
w zakresie skutków podatkowych związanych z zakupem świadczeń pozapłacowych na rzecz pracowników oraz członków ich rodzin.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pakiet medyczny dla kadry zarządzającej, menadżerskiej oraz członków rodzin.