Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Opłat, wynikających z decyzji Prezesa UKE w dacie dokonania przez Spółkę przelewów bankowych, na rachunek wskazany w każdej z decyzji w sprawie rezerwacji Częstotliwości?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w myśl art. 15 ust. 4d UPDOP koszty Opłat za rezerwacje Częstotliwości, które dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego, powinny zostać ujęte jako koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą, tj. okresu, na który zostały udzielone
Opodatkowanie sprzedaży lokali mieszkalnych oraz ustalenie podstawy opodatkowania.
Czy sprzedaż przez Wnioskodawczynię nieruchomości zabudowanej, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy w przypadku ww. działek Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić podatek VAT mimo, że nie jest rolnikiem ryczałtowym, nie jest podatnikiem VAT i grunt ten nie jest uprawiany?
dostawa działek nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Darowizna jednej działki i dostawy pozostałych działek (dwie sprzedano, kolejne przeznaczono do sprzedaży) nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy w świetle ww. opisu Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku VAT od sprzedaży działki?
Wywłaszczenie na rzecz Skarbu Państwa za odszkodowaniem nieruchomości rolnych, wchodzących w skład gospodarstwa rolnego nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej nieruchomości gruntowej oddanej w dzierżawę.
Czy sprzedając działki budowlane otrzymane w wyniku podziału działki rolnej Wnioskodawca stanie się podatnikiem VAT zobowiązanym do zapłaty podatku VAT z tytułu zawartych transakcji sprzedaży?
Czy sprzedaż działek stanowiących majątek Parafii (która nie jest podatnikiem Vat) - nie nabyty w celu jego odsprzedaży, można zakwalifikować jako czynność niepodlegającą VAT?
Dokonaną przez Wnioskującą sprzedaż opisanej we wniosku działki należy traktować jako dostawę towarów, która w oparciu o regulację zawartą w art. 5 ust. 1 ustawy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wnioskująca zatem postąpiła słusznie naliczając przy sprzedaży przedmiotowej działki podatek VAT w wysokości 22%.
Czy sprzedaż działek budowlanych wyodrębnionych z gospodarstwa rolnego zakupionego w roku 1978 (które sprzedano w latach 90-tych) podlega opodatkowaniu?
Sprzedaż działek wydzielonych z gospodarstwa rolnego podlega opodatkowaniu 22% stawką podatku.
Planowaną sprzedaż gruntów należy traktować jako dostawę towarów, która w oparciu o regulację zawartą w art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług podlegać będzie opodatkowaniu tym podatkiem wg podstawowej stawki podatku VAT w wysokości 22%. Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy w odniesieniu do gruntów zwolniona jest jedynie dostawa terenów niezabudowanych innych niż budowlane oraz przeznaczone
sprzedaż gruntu z majątku osobistego i w okolicznościach nie wskazujących na związek z prowadzoną działalnością nie podlega opodatkowaniu VAT