Uznanie, że majątek przenoszony przez Spółkę Dzieloną na Spółkę Przejmującą w wyniku Podziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji transakcja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Podatkowe skutki sprzedaży lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych budynku oraz działek.
Uznanie, że Planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT; dostawa Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania tej dostawy oraz uznania, że Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zniesienia współwłasności nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku z powstaniem przychodu z tytułu ponoszenia przez członków Wspólnoty kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej w wysokości niższej, niż przypadający na nich udział w tej nieruchomości.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w działce i części wspólnej budynku.
dostawa lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Czy i w którym momencie wydatek poniesiony na zakup prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu czy też wydatek na zakup prawa do korzystania z miejsca postojowego zwiększa wartość początkową przedmiotowego lokalu mieszkalnego i stanowi koszt uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej
1. Czy interpretacja Wnioskodawcy w zakresie daty (17 marca 2015 roku) nabycia udziału wynoszącego 132/10000 we własności nieruchomości wspólnej objętej księgą wieczystą (…) - jako prawa związanego z lokalem jest prawidłowa? 2. Czy interpretacja Wnioskodawcy w zakresie braku obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku ze zbyciem przedmiotowego lokalu (wraz ze związanym z tym
uznanie dostawy Lokalu Mieszkalnego wraz z udziałem w gruncie, częściach wspólnych nieruchomości oraz prawem do korzystania z Miejsca Postojowego/Komórki Lokatorskiej za jednolitą transakcję opodatkowaną na zasadach właściwych dla dostawy Lokalu
Opodatkowanie dostawy lokalu mieszkalnego wraz z przynależną piwnicą, a także udziałami ułamkowymi w częściach wspólnych budynku, w gruncie oraz w podwórzu.
Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości dokonywana w ramach licytacji komorniczej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
1. W jakiej części należy rozliczyć się z majątku po rodzicach? 2. Czy jeśli mama zmarła 5 pełnych lat temu, z części po niej już się nie należy rozliczyć? 3. Czy jeśli nastąpi sprzedaż nieruchomości wspólnie, wspólnie też należy się rozliczyć z odprowadzonego podatku? 4. Jeśli zostanie zbyta nieruchomość przed upływem 5 lat, ile jest czasu na przeznaczenie tej kwoty na własne cele mieszkaniowe? 5.
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Czy w wyniku wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego w dobudowanej części budynku nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności, które podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1993r. o podatku od spadków i darowizn PM-43-436/5/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego