Brak konieczności złożenia informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu oraz rozliczenia podatku VAT w sposób przewidziany dla środków transportu w przypadku nabycia ciągników siodłowych
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania współczynnika 80% przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku, zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży na rzecz najemcy oraz zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości uznania zawartych umów najmu za podatkowe umowy leasingu operacyjnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od paliwa nabywanego do napędu ciągników siodłowych używanych na podstawie umowy dzierżawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodu pierwszej raty leasingowej.
Czy Wnioskodawca miał prawo do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałego ciągnika siodłowego?
Czy opłata wstępna (wg umowy pierwsza rata leasingowa) stanowiąca 10% wartości umowy leasingu jest kosztem uzyskania przychodu w dacie jej poniesienia?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w miesiącu maju 2010 roku w wysokości 61 265 zł, dotyczącego zakupionego 26 maja 2010 roku ciągnika siodłowego?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji (w tym naczepy SCHMITZ), z wyłączeniem samochodów osobowych, w miesiącach, w których będą wprowadzane do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w granicach kwoty nieprzekraczającej w roku podatkowym 2010 równowartości 100 000 euro
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 osoba fizyczna prowadząca firmę transportową może dokonać jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis?
Czy w świetle obowiązującego prawa dopuszczalne jest dokonanie jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego w roku podatkowym, w którym zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych?
Wnioskodawca nie może skorzystać z możliwości dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zakupionego samochodu ciężarowego na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ponieważ przedmiotem jego działalności są usługi transportowe, które są wyłączone z pomocy de minimis
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z powyższą sytuacją Wnioskodawca może dla tych środków trwałych zastosować jednorazową amortyzację w ramach pomocy de minimis?
Czy prawidłowo zastosowano przepis art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy ciągnik siodłowy można zaliczyć do aut uprzywilejowanych i odliczać podatek VAT przy zakupie paliwa?
1. Czy Podatnik może odliczyć podatek naliczony od towarów i usług z faktury dokumentującej nabycie lub leasing ciągnika siodłowego ?2. Czy nabywając paliwo do w/w samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych Podatnik może pomniejszyć podatek należny o kwotę podatku naliczonego przy jego zakupie ?
Czy mam prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do ciągnika siodłowego ?