prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT, otrzymywanych od dnia 1 stycznia 2012r., dokumentujących raty leasingowe, odnośnie samochodu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego, wniesionego aportem do spółki cywilnej, będącej Wnioskodawcą
Czy przy wykupie przedmiotów leasingu po cenie ustalonej w pierwotnych umowach nie dojdzie do uzyskania przez Spółkę nieodpłatnego świadczenia?
W zakresie korekty odliczonego podatku naliczonego od usług leasingu maszyn, urządzeń i środków transportu w związku z wniesieniem prowadzonej działalności gospodarczej do spółki osobowej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących usług leasingu w nowo utworzonej spółce
Dokonanie cesji umów leasingu operacyjnego na rzecz innego podmiotu nie będzie rodziło obowiązku skorygowania wcześniej odliczonego podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przez leasingodawcę
Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych
Od jakiego momentu spółka z o.o. uprawniona jest do uznawania za koszt uzyskania przychodów wydatków wynikających z używania przedmiotów objętych umowami leasingu a wniesionych aportem w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Podatnik może zaliczyć w ciężar kosztów pozarolniczej działalności gospodarczej wydatki związane z nabyciem prawa do umowy leasingowej na podstawie wystawionej przez zbywcę praw faktury VAT ?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów raty leasingowe, wynikające z umowy leasingu, kontynuowanej na zasadzie cesji uprawnień?
Czy dokonana cesja umowy leasingu operacyjnego na podmiot trzeci powoduje wsteczne skutki podatkowe polegające na obowiązku korygowania wcześniejszych rozliczeń podatkowych?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów raty leasingowe, wynikające z umowy leasingu, kontynuowanej na zasadzie cesji uprawnień?